Ruskeat Ticket asut saapuneet Jesper Junioriin
Sain tänään odotetun puhelun ja tänään käyn illalla sovittamassa pojan kanssa onko koko 92cm vai 98cm sopiva. Ehkä setille on vielä käyttöä vaikka säät jo ehti lämmetä... Ostettiin pojalle ihanat oranssit Herra Hakkarainen-kumpparit eli kostean kelin varustus alkaa olla kasassa. Vielä pitäisi löytää kiva oranssit asusteet... ;)
Tässä vielä linkki keskusteluun, joka kävi kuumana pari kuukautta sitten... Huom! Linkki pätkäisty kahteen osaan eli poista väli... http://www.vauva-lehti.fi/keskustele/tm.asp?m=9512370&t=9505949&appid=
&p=&mpage=1&key=rain%2Cset&language=single&tmode=&smode=&s=#9512370
Kommentit (2)
Eli kyseessä on ihan Nokian malliston uutuus, on tulossa kauppoihin tässä kevään aikana (huhti-toukokuussa??). Hintaa saappailla oli 20e ja toinen värivaihtoehto on tummansininen.
Tässä linkki, tosin väri näyttää kuvassa ehkä hieman vaaleammalta kuin mitä todellisuudessa on:
http://www.nokianfootwear.fi/bfi/ItemGroups/Yleissaappaat/Herra%20Hakka…
Ja jos joku haluaa toisen niistä ruskeista Ticketin seteistä (luultavasti 98cm on meille liian iso), niin voin myydä (ja postittaa) sen. =)
Vilijonkkis:
Mistäs tällaiset ihanuudet löytyivät?