Millaisia epäsovinnaisia sisustuksia teillä on? Esim. ei lainkaan sohvaa/tuoleja/pöytiä tai kuntosalihuone
Kommentit (15)
Ei varmaan kovin harvinaista, mutta sohvapöytää ei ole. Eikä älytelkkaria.
Poistin sohvapöydän jo silloin, kun taapero löi siihen jatkuvasti päätään. Oli myös enemmän tilaa leikkiä olkkarissa, kun pöytä ei ollut tiellä. En ole kaivannut pöytää niin olen ollut ilman.
Vierailija kirjoitti:
Ruokapöytää ei ole. En tee ruokaa.
Etkö siis syökään ruokaa? Vai aina ulkona tai sohvalla jotain take-awaytä
Ei normaalia ruokapöytää, sen sijaan olohuoneessa on matala pöytä jonka ääressä syödään lattialla tyynyillä istuen.
Meillä ei ole telkkaria olohuoneessa. Meillä on alakerrassa kuntosali, jossa on telkkari soutulaitteen ja crosstrainerin edessä - tuleepahan kuntoiltua leffaa tai muuta katsoessa. Alakerrassa on myös baari, jossa telkkari. Ja elokuvateatteri, jossa iso valkokangas.
Mulla ei ole sohvaa, televisiota eikä ruokapöytää. Ei tullut eron jälkeen hankittua tähän vuokra-asuntoon. En viitsi hankkia niitä tähän väliaikaiseen kämppään vaan ostan sitten kun minulla on omistusasunto. Pääsee helpommalla muutossa kun on vähemmän kalusteita.
Sauna on säilytystila enkä ole lämmittänyt nykyisen kotini saunaa koskaan.
Paljon värejä. Jotain puhtaanvalkoista sisustusta arvostava saattaisi saada ahdistuskohtauksen.
Meillä ei ole varsianista isoa olkkaria. Tehtiin keittiön ja olohuoneen väliin seinä, niin saatiin yksi makuuhuone lisää. Keittiöön mahtuu kuitenkin iso ruokapöytä ja jäljelle jääneelle alueelle mahtuu kolmen istuttava sohva ja telkkari.
Minulla ei ole olohuonetta. On vain työhuone/avokeittiö ja makuuhuone. Ei mattoja, verhoja, kattolamppuja eikä viherkasveja. Ja silti väitän että on viihtyisää.
Vierailija kirjoitti:
Ei varmaan kovin harvinaista, mutta sohvapöytää ei ole. Eikä älytelkkaria.
Meille piti ostaa viime kesänä uusi telkku kun vanha hajosi mutta sitä ei ole kytketty ikinä antenniverkkoon (tai miten se sanotaankaan kun telkkariin laitetaan kanavat näkymään), on vaan pleikkarin pelimonitorina. En ole oikein edes varma mikä on älytv?
Ei ole sohvaa. Nukun lastensängyssä. Minulla ei ole mustaa tai harmaata/beigeä sisustuksessa, ei myöskään metallipintoja.
Jos rakentaisin oman talon, siellä olisi ehdottomasti kuntosali ja saunaosasto uima-altaineen. Toistaiseksi asun asunnossa, jossa ei ole tilaa edes sohvapöydälle. Laitoin päällekkäin kaksi Ikean Alseda-"jakkaraa", niitä bananaanikuidusta punottuja, litistetyn munkin muotoisia istuimia, ja niiden väliin palan liukuestemattoa tueksi. Tämä kokonaisuus toimii koristetyynyn kanssa rahina ja ison pyöreän puutarjottimen kanssa sohvapöytänä.
Sohvaa ei ole.
T: työtön.