Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko joogasta apua painon pudotuksessa?

Vierailija
05.08.2025 |

Latasin puhelimeen yoga-appin ja olen nyt aloittanut 30 päiväisen beginner ohjelman ja lisäksi olen tehnyt siinä olevia rasvanpoltto ja core ohjelmia aloittelijoille, ja myös iltavenyttelyjä ennen nukkumaanmenoa.

En ole aiemmin juurikaan liikkunut, sillä teen töitä tietokoneella ja pelaan myös tietokoneella töiden jälkeen ja lähinnä tullut naposteltua ennen päivän ainoaa ruokaa kuuden maissa illalla.

Nyt aloin syömään aamuisin kaurapuuroa raejuustolla ja lounaaksi syön erilaisia kurkkusalaatteja, joilla jaksan sitten iltaan asti.

Tavoitteena olisi pudottaa painoa noin 30 kiloa ja olen nyt 34-vuotias.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liikunnalla ja kaurapuurolla ei laihdu.

Aktiivisella elämällä ja hyvällä ravinnolla laihtuu ja sen jälkeen pysyy paino hallinnassa.

Vierailija
2/2 |
05.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Liikunnalla ja kaurapuurolla ei laihdu.

Aktiivisella elämällä ja hyvällä ravinnolla laihtuu ja sen jälkeen pysyy paino hallinnassa.

Olen lisännyt kaurapuuron ja salaattilounaan ruokavaliooni, koska iltaisin tuli syötyä liikaa + napostelin vähän väliä.

Paino on myös pysynyt suurin piirtein samana pari vuotta (paitsi vanhemmilla käydessä kun äiti ja isi kokkaa jatkuvasti).

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme neljä