Kannattaako ottaa hiustenpidennys?
Oma tukka on niin lättänä, ja olen miettinyt tuota vaihtoehtoa.
En kuitenkaan haluaisi mitään kauheaa karvakuontaloa, vaan sellaisen melko hillityn, mutta hyvännäköisen.
Onko hoito vaikeaa?
Olisin kiitollinen, jos joku jakaisi kokemuksiaan:)
Kommentit (6)
Yleensä loistavat sadan metrin päähän. Hyvin leikattu ja laitettu oma tukka on paremman näköinen kuin keinotuikuhuitukka koskaan!
Eli tosi luonnollisen näköiset!Suosittelen!
mulla oli n.vuoden ajan pidennys.
Oli polkkatukka, enkä saanut kasvatettua millään ponnaripituuteen. Aina leikkasin lyhyeks, kun kasvoi mallista yli.
Otin sitten pidennyksen. tietty maksoin aika paljon, mutta ajattelin, että maksais etelänreissukin ja tää on mun haave; pitkät hiukset.
Vuoden aikana kävin n. kerran kuussa tai kahdessa kampaajalla, irronneet " liimattiin" kiinni, värjättiin ja muutenkin kampaaja kattoi, että oli ok kaikki. Piti pari kertaa tilata lisää hiusta.
Suosittelen!
Mä sain kauan haaveilemani pitkät hiukset ja niin turhamainen olen, etten ole sekuntiakaan katunut, vaikka suhteessa tuloihini maksoinkin itseni kipeäksi ja muissa asioissa sitten kitkutin!
Eli jos on aivan uusinta tekniikkaa (maksaakin sit jo sen verran), mistä ei todellakaan erota onko pidennys, niin KANNATTAA!! Älä ota semmosia kaameeta sineteillä tehtyä pidennystä..
t:Kampaaja
Vierailija:
Eli jos on aivan uusinta tekniikkaa (maksaakin sit jo sen verran), mistä ei todellakaan erota onko pidennys, niin KANNATTAA!! Älä ota semmosia kaameeta sineteillä tehtyä pidennystä..
t:Kampaaja
kärsivällisyyttä esim. selvityksen suhteen.