Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sisaruskateus katkoo välit.

Vierailija
24.07.2025 |

Miksi pitää kadehtia ja olla pitämättä yhteyttä kun toisella menee paremmin. Jokainen täällä on oman onnensa seppä joten jos oma pajavasara ei tuota niin miksi et voisi iloita sisaruksesi menestymisestä kadehtimisen sijaan.

 

Itseä ihmetyttää puheet kun en annan esim veljen tai siskonlapsille rahaa kun meillä menee niin hyvin ja varaa olisi. Siis mitä vittua ? Elättäkää itse kersanne !

 

Jos kateuden voisi valjastaa energiaksi niin kwh sähköä olisi ilmaista ja siiitä maksettaisiin että joku kuluttaisi energiaa !

Kadehditko sisarustasi ?

Vaihtoehdot

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä siskon kanssa vuosi ikäeroa, joskus hän ihan typeristä asioista kateellinen vaikka mulla asiat ollu huonommin, välit kuitenkin on pysyneet. olen ajatellut että kuuluu hänen luonteenpiirteeseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan seitsemän