Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tein tänään ruoaksi nakkikastiketta ja lohkoperunoita, ainekset maksoi yli 30€ ja tästä syö 2 annosta...

Vierailija
07.07.2025 |

Täällä väitettiin että kotona tehty ruoka on halpaa?!

Tässä ainelista ja hinnat:

Snellman nakki 5.50€

Kerma 2kpl 3€

Tomaattimurska 2€

Rypsiöljy 4€

Pippuri 2€

Suola 2€

Valkopippuri 2€

Oregano 2€

Soijakastike 4€

Peruna 1.50€

Chilimauste 2€

Kommentit (44)

Vierailija
21/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija
22/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten niin kolme tonniahan ne maksaa??

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vajaamielisillä on vajaamielisen houreet. Kuvittelee tämäkin paviaani olevansa hauska.

Vierailija
24/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työnnätkö sä aina kokkailun lopuksi ylijääneet mausteet per**seesi kun joka kerta pitää ostaa uudet.

Vierailija
25/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerma ja tomaattimurska? Valitse toinen

Vierailija
26/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika suolaista ruokaa teet. Ei ole mitenkään terveellistä ja mahtaa janottaa. Suorastaan hengen vaarallista! Aiheuttaa verenpainetta ja suoni voi katketa päästä. Yritä oksentaa vatsalaukku tyhjäksi ja juo vettä niin voit pelastautua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
27/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Upp pupp 👴🏻🥩👍

 

Vierailija
28/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Eihän siihen kerma tai tomaatti edes kuulu, mutta.. kun kallis on maku. Itse teen nakkikastikkeen Popsin iso viitosesta maksaa 2.99 e. 900 grammaa nakkia ja koko perhe syö.

Aika köyhä kastike jos laitat vain nakkia ja oletettavasti vettä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
29/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kai sitä saa kulumaan noinkin paljon. Meillä nakkikastike maksaa 3-5€ per kerta riippuen nakkien hinnasta. Siihen päälle kilo perunaa 90 snt tai muusi yht 3-3,5€. Jos teen kattilallisen muusia niin tuosta syö useampi henkilö ainakin kaksi päivää ja lisäksi otan eväät töihin eli ateriahinnaksi tulee se joku 50 snt per henkilö.

Vierailija
30/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostatko uudet mausteet ja öljypullot aina jokaista ruokaa varten?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
31/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäpä söin 500g jauhelihapihvin ja 3 kananmunaa. Huomattavasti terveellisempää ja halvempaa.

Vierailija
32/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten ihmeessä tätä ei oo vielä poistettu? Ilmiselvä provo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
33/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin 3 valmisruokaa, 3 banaania, 5 klementiiniä ja yhden vesimeloonin ja meni 14 euroa.

Vierailija
34/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

S-kauoat.fi

Nakki 2,49€ 

Kerma 2kpl 1€

Tomaattimurska 1€

Rypsiöljy 1,99€

Pippuri 1,15€

Suola 1,19€

Valkopippuri 1,75€

Oregano 0,59€

Soijakastike 1,95€

Peruna 0,64€

Chilimauste 0,95€



15,45€! jos itsetehdyn ruuanhinta tuntuu kalliilta voit tunkasta kaikki ylijääneet mausteet ja öljyt anneliisi. Tai vaihtoehtoisesti säästää ne seuraavaan nakkikastikkeeseen jolloin kokkaillulle tulee hintaa alle 7€

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
35/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos tekee itse lohkoperunoita, yhdestä perunasta saa 4-6 lohkoperunaa ainakin.

Vierailija
36/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä oon vege

Vierailija
37/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miten ihmeessä tätä ei oo vielä poistettu? Ilmiselvä provo.

Siltä venäläismummolta taas menny vuoden2003 pizzalaatikko windows xp kone nalkkiin tai sit joi liikaa vodkaa ja sammu kesken vuoron

 

Vierailija
38/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käytät aika paljon mausteita ja öljyä? Eikö tule ripuli?

Vierailija
39/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä tein nakkikastiketta myös. Tästä syö 6 kertaa. Maksoi 3,92. 2x lihaisa kuoreton nakki 1,86 kpl. Potut ja kastiketarpeet löytyi kotoa. Halpaa on!

Vierailija
40/44 |
20.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joitko pullon öljyä aperitiiviksi?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi viisi