Ajoitko ajokortin vasta myöhemmin aikuisena 30 +
Kommentit (4)
Varmaan ihan normaalia. Silloin kun ajoin, tietyn iän ohittaneille laitettiin maksullisia lisätunteja. Maksoi siis enemmän kuin nuoremmilla.
Kyllä ajoin päälle liki nelikymppisenä kun ei ollut aikaisemmin rahaa. Mutta oli huono opettaja ja vielä huonompi inssin vastaanottaja joka huusi kuin palosireeni kun inssi oli ohi mutta antoi silti kortin :o
Olisin ollut valmis ostamaan vaikka kuinka paljon lisätunteja mutta autokoulun opettajankin yllätykseksi ei yhtään tarvittukaan.
No, ajaminen on sitten toinen juttu vaikka omistin auton muutaman vuoden ajan mutta en enää vaikka kortti onkin. Ehkä sitten joskus taas, ja automaattivaihteilla niin ei tarvi stressata esim. mäkilähtöjä niin paljon
Ihan ok. Tuossa iässä oppii yhtä hyvin kuin nuorena, mutta saattaa olla varovaisempi, joka on myös hyvä asia.
Ajoin a-kortin vähän alle kolmikymppisenä ja b:n pari vuotta myöhemmin. Mikäs siinä, hyviä opettajia oli.