Asiat, jotka itkettävät minua tänään:
Jätin ostamatta (tilaamatta) käsirasvan. No juu, minulla on mielessä yksi tietty (kuivalle ja herkälle iholle ei käy ihan mikä tahansa), että sinänsä tietoinen valinta mutta itkettää silti. Yritetään pärjätä huomiseen tuolla mitä on, ja mennään sitten hakemaan lisää.
Tilasin vääriä rättejä :( saatana! En halunnut tuollaisia. Nyt joudun ostamaan erikseen ne oikeat, ja keksimään väkisin käyttöä noille ärsyttäville.
Kommentit (11)
Mua itkettää kun mun äitipuoli ja veli on niin ihania. Ja mun tyttäret. Kaikki järjestyy! Ja: tarjottiin mökkiä lainaksi, ilman maksua.
Vierailija kirjoitti:
Onko niissä siivet? Päästä ne lentoon, niin mielesi piristyy!
Ai siivousräteissä? xddd
Lääkärin ja läheisen puheet läheisen mahdollisesta kuolemisesta, omat terveysoireet, ihan liian kauan jatkunut univelka, läheisyyden puute, liikaa tekemättömiä asioita
Ainiin ja itkettää myös se, että patjansuojuksessa oli pinttynyt haju (tekokuitu alkaa jossain vaiheessa haisemaan, vaikka kuinka pesisi ja tuulettaisi), ja heitin sen menemään. Nyt joudun pitämään tilapäisesti jotain vilttejä suojuksina ja ne eivät pysy paikallaan. Huoh.
Pesin suojusta USEIN, ja aina vähintään 60 asteessa. Huuhtelin huolellisesti koneessa, tuuletin, kuivatin nopeasti... Se haju ei vain lähtenyt ikinä mihinkään. Lopulta luovutin.
Vierailija kirjoitti:
Lääkärin ja läheisen puheet läheisen mahdollisesta kuolemisesta, omat terveysoireet, ihan liian kauan jatkunut univelka, läheisyyden puute, liikaa tekemättömiä asioita
En minä kysynyt mitään.
En ole jaksanut selvittää hiuksia pariin kolmeen viikkoon. Nyt siinä menee 2 tuntia ja tukkaa lähtee paljon. Kaikki ympärillä on täyttä kaaosta.
Onko niissä siivet? Päästä ne lentoon, niin mielesi piristyy!