Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko ihmisten vaikea tajuta, miten naiset johtajina on juuri se historian väärä puoli?

Vierailija
25.06.2025 |

Itse pitää muistuttaa. 

Sen näkee maahanmuuton kohdalla, miten ei ajeta isänmaan asiaa ja itärajakin pitäisi saada pitää auki kuka vaan sattuukin tulemaan ja käyttämään hyväksi ihan kuin meillä ei olisi asiassa omaakin intressiä.

Vihataan ja vähätellään kotimaata ja sen kulttuuria ja ajetaan 2010-luvulla alkanutta transhömppää, jonka takia aivopestyt naispuoliset ihan hyvää hyvyyttään pilaa ihmisten elämiä ja ajaa järjetöntä ilmastonmuutosagendaa maassa, joka hyötyy jos ilmasto lämpenee. Ovat ihan itse ne suvaitsemattomat sensuroijat.

Aiheuttavat pikkutytöissä woketuksellaan masennusta ja dysforiaa ja ilmastoahdistusta ja sitten vaativat mielenterveystyöhön lisää resursseja koska ne on niin hyviä ihmisiä. That sort of thing. Ja muuta ne ei sitten teekään.

Helsingin vihervasemmiston valtuustoryhmissä miehiä on 5/31, koska tolkun ihmiset eli miehet ei niitä äänestäkään. Miten naiiveja ja helposti aivopestyjä naiset on. Miten kaunaisen  woketusideologian tarkoitus on hajottaa eikä yhdistää.

Mitä sillä saavutetaan että propagandalla saadaan nuoriso tuntemaan epämukavuutta omaa sukupuoltaan kohtaan? Millainen ihminen tekee sellaista? Ei kuulosta kovin empaattiselta. Kuulostaa aivopestyltä.

Kolme viidestä naisesta oli woke-myönteisiä, kun taas miehistä vain yksi seitsemästä oli woke-henkinen. Kyselyn tulosten mukaan Vasemmistoliiton äänestäjät keräsivät eniten woke-pisteitä, Perussuomalaisten äänestäjät vähiten. Enemmän woke-pisteitä saaneet olivat muita ahdistuneempia, masentuneempia ja vähemmän onnellisia.

Niin Spede kuin Raamattukin varoittivat asiasta ja todella aiheesta. Minusta kannattaisi jo alkaa kuunnella. 

https://x.com/rationalistit/status/1932147458911441212

https://www.suomenuutiset.fi/hallitusta-rasismista-kouluttaneet-paljast…

https://www.suomenuutiset.fi/yleisradio-starttasi-pride-aktivismin-ja-s…

https://www.telegraph.co.uk/news/2025/01/24/children-who-think-they-are…

https://www.telegraph.co.uk/world-news/2024/03/23/french-les-republicai…

https://x.com/EricAbbenante/status/1850005559031779396

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi seitsemän