Ärsyttää kun jotkut ajattelevat, että on kaikkien velvollisuus pariutua
Minä en esimerkiksi osaa olla naisten kanssa enkä osaa heidän kanssaan kommunikoida.
Yleensä jos naisia on läsnä, niin siinä on vain jäätävä hiljaisuus.
Miesporukoissa on rentoa läpänheittoa. Omassa elämässäni olen tyytynyt katselemaan viehättäviä naisia kauempaa, soveltuvan noin 5-10 metrin etäisyyden päästä.
Minulta usein udellaan asiasta, mutta en välttämättä vastaa mitään. Pari kertaa on pitänyt ärähtää, ettei tämmöistä miestä nyt kukaan normaali nainen huolisi.
Varsinkin vanhat miehet, eli noin 55-65 vuotiaat eivät ymmärrä tätä.
M40
Kommentit (7)
Nojaa, en nyt siitä pariutumisesta tiedä mutta parittelu kiinnostaa edelleen. M55
Varmaan jo tuohon ikään kannattaa opetella olla välittämättä toisten mielipiteistä.
Mutta kun on satamäärin naisia, jotka myös ajattelevat, ettei tällaista naista kukaan huoli! Tämä nyt on vain kohtaamisongelma! Jos olet ihmisten kanssa tekemisissä, koskaan ei tiedä millä " oksalla" se Sinulle tarkoitettu istuu!
Rajattomuutta tunkea nokkansa jonkun muun elämään. Miksi vietät aikaa tuollaisten ihmisten kanssa?
:D ajattelu on vielä kaikille sallittua. Puhuminen, kirjoittaminen ja tekeminen asettaakin sitten jo rajoitteita yksilön elämään :D
Miksi ihmeessä sinä vaivaat päätäsi sillä, mitä muut ajattelevat? Kehitä vaan omaa ajatusmaailmaasi positiiviseen suuntaan.
Ihmisillä on paljon ajatuksia, toinen toistaan tyhmempiä. Mitä niistä ärsyyntymään. Elät vain omaa elämääsi.