Jos tulevaisuudessa haluat nopeasti lääkäriin, äänestä demareita
Kommentit (20)
Mutta he sallivat tulla tänne ihan liikaa. Se kuormittaa yhteiskuntaa.
No justhan demarit äänestettiin alueiden johtoon. Yhtään aikaisemmin ei ole vielä päässyt lääkäriin.
Miten lääkäriin pääsyä nopeuttaa se, että laittomasti maassaolijoillakin pitäisi heidän mielestään olla oikeus terveyspalveluihin?
Viime hallitukaessahan demarit ja kepulit sorvailivat tämän systeemin.
Noin varmaan, mutta kun minulle ei riitä lääkärin näkeminen. Pitäisi tehdä tutkimuksia ja saada hoitoakin.
Mene lääkäriasemalle, se on nopein reitti.
Demarit teki meille tämän nykytilanteen, joten minkä luuöet paranevan? Enää ei olisi edes hoitajaa, joka ilmoittaisi, että et pääse lääkäriin, pidetään päivystyksessä ovi lukossa?
Jos ja kun demarit tuntuu haluavan ajaa työterveusjärjestelmän alas, niin kyllä se pikemminkin heikentää ja hidastaa mahdollisuuksia hoitoonpääsylle.. jo ihan siitäkin lähtökohdasta, että työterveyden piiristä julkiselle puolelle siirtyvä massa ruuhkauttaisi koko systeemin aivan totaalisesti.
Pikemminkin kannattaisi äänestää Vasemmistoliittoa.
Demarien takia meidän terveydenhuolto on kriisissä ja demarit teki soteuudistuksen jonka takia rahat riittää vielä huonommin.
No hoitihan ne jo Soten, onko siinä ollut jotain valittamista? Nimenomaan luvattiin ,että nyt kaikki pääsee heti hoitoon. Ja Kiuru oikein polki jalkaa, että nyt heti ihan keskeneräinen sote oli heti saatava aikaan. Sitä oli leivottu jo vuosikausia, mutta ymmärrettiin , että ei juosten kustu toimi heti paikalla, eikä ainakaan tule halvaksi.
Oliko tuo olevinaan joku uhkaus? Että haluatko nopeasti tehohoitoon?
Miksi Juuso ja Grahn-Laasonen eivät ole parantaneet tilannetta mitenkään? Persut ovat blokanneet maahanmuuttoa mutta mihin oletetut säästöt ovat menneet? Miksi hoitojonot vain kasvavat?
Jos tulevaisuudessa haluat ylipäätään lääkäriin, älä äänestä vasemmistoa.
Pääsen muutenkin kun työpaikan kautta lääkäri ilmainen myös vapaa-ajalla.
Lopetetaan terveydenhoito Suomesta kokonaan, niin loppuu oikeiston ininät.
Kokoomus & persut: eheytys- ja saattohoito.
Vierailija kirjoitti:
No justhan demarit äänestettiin alueiden johtoon. Yhtään aikaisemmin ei ole vielä päässyt lääkäriin.
>Äänestettiin demaripiruja
<Rahat meni, terveys lähti
En kyllä ikinä tule äänestämään demareita tai muita vasemmistopuolueita. 😊
Antti L. hoitaa hommat