Äitienpäivä päivällinen iso lihapiirakka 5 nakilla, tuplajuustolla, aurajuustolla, lauantaimakkara viipale, kananmuna ja kaikki mausteet
Kommentit (25)
Mieluummin kaikenlaisia mausteita kuin kaikki.
Hyvään lihapiirakkaan kun satsaat, niin se ei todellakaan vaadia viittä nakkia! Katso, että ovat luonnonkuorinakkeja, silloin koostumus on hyvä ja lihaisa nakki! Ei mitään poprillejä siis!
Mekin kävimme ulkona syömässä Jyväskylän Lounaispuistossa. Minulle lihis ja kaksi nakkia.
Jättäisin juustot ja lauantaimakkaran pois.
Salaattia ja kalaa. Tummaa suklaata jälkiruoaksi kahvin kanssa
Mäntsälän simpukassa käytiin syömässä lounaat. Kermaperunat, lihakastiketta, lohta sitruunaisessa kermakastikkeessa. Jälkkäriksi mansikkatäytekakkua,a
Vierailija kirjoitti:
Jättäisin juustot ja lauantaimakkaran pois.
Olet luultavasti aina jättänytkin ja olet kuivakas. Kuivan kesän orava. Vaihtoehto ei ole olla lihava vaan elämästä nauttija. Nauttii siitä, mistä tykkää.
Siis monenko hengen päivällinen tuo on?
Vierailija kirjoitti:
Jättäisin juustot ja lauantaimakkaran pois.
Nythän on sunnuntai!
Mulle maistuis.
Meillä syötiin sushia.
Ja jäätelöä jälkiruuaksi.
Meillä mäkkiruokaa. Äitinä otin 2 tuplajuustoa, 1/3 ranut ja jälkkäriks suklaasundae. Juomaa oli kotona, fantaa.
Liejukana ripuloi -ulostetta ootellessa tolla ruokavaliolla
Lisäksi 20 hengen kakku.