Hampaan puudutuksesta valkea patti posken sisään
Minulta poistettiin ti ala viisaudenhammas leikkauksella ja nyt huomasin että tuolla poistetun hampaan posken sisäpiinnalla on kaksi valkeaa vähän kuin finnin näköistä näppylää.
Onko kenelläkään tietoa voiko puudutuspiikistä tulla tuommoinen jälki?Tosin en muista tarkalleen laitettiinko puudutus edes poskeen.
Kommentit (4)
Siitä se johtuu. Minulla poistettiin myös viisaudenhammas alhaalta ja ennen poistoa laitettiin kolme puudutuspiikkiä eri kohtiin, ainakin yksi ikeneen, yksi posken sisäpuolelle alas ja yksi en tiedä minne. Poistokohdan lisäksi puutui siltä puolelta leuka, alahuuli ja kieli. Vastaavan toimenpiteen vuoksi toisella puolella viime vuonna pistoskohdan turvotusta kesti vajaa viikko ennen kuin kokonaan hävisi.
Ap tässä vielä,poski on myös jonkun verran turbonnut sisä puolelta