Millainen ihminen kuuntelee K-poppia?
Muovista ja kaupallista potaskaa. Äärimmäisen runsas muovin käyttö tuhoaa maailman ja työntekijöillä hyvin vähäiset oikeudet jos ei yhtään.
Miten pinnallinen voi olla että tuollaista fanittaa?
Kommentit (7)
Viisaampi kuin sinä. Joskaan siihen ei paljon tarvita.
Aloittaja tuntuu olevan varsin yksinkertainen ihminen.
Vierailija kirjoitti:
Teinityttö tai jotkut teinipojat.
Ei tarvitse olla teini! Kyllä niitä kuuntelee nuoremmatkin tytöt ihan ala-asteella!
Miljoonat nuoret kautta maailman. Ja niille on ihan turha sanoa että vain oman iskän nuoruudessa tehtiin kunnon musiikkia.
On kyllä ongelmallinen industry, no ehkä nuoret ei ole niin tietoisia taustalla olevista ongelmista. Riittää että nätit tytöt ja pojat ketkuttamassa lavalla. Välillä joku tekee itsarin, kun ei kestä enää.
Kaikenlaiset ihmiset ikään ja sukupuoliin katsomatta.
Siinä on pimeä puolensa mikä on hyvä tiedostaa. Sen takia pahimmillaan yksittäiset laulajat ovat tehneet itsemurhan. Arkipäiväinen plastiikkakirurgia korkeinta kuin missään muussa maassa. XL/pyöreitä laulajia ei pahemmin ole.
Genren puolelta jos Eteläkoreassa poikkeaa tietyllä tavalla valtavirrasta, menestystä ei heru muuten kuin ehkä ulkomailla. (Köh köh, Dreamcatcher)
Teinityttö tai jotkut teinipojat.