Tietääkö kukaan paikkaa suomessa jossa saisi punkata ilmaseksi?
Lentokenttä ei käy, ei myöskään julkisest paikat.
Onko mitään sellaista hyvän tekeväisyys paikkaa jossain päin suomea jossa saa oman huoneen ja ilmaisen yöpymisen?
Ei mitään väliä missä päin suomea on sillä minä olen kohta koditon ja vain suomen rajat rajana.
Saan häädön ja minun poistuttava asunnostani kesäkuuhun mennessä.
Kommentit (42)
on ongelma tämä kyllä. juna ja muut asemat auki, jonkun verran mut ympäri vuorokauden, ei välttämättä.joitain abc huoltiksia voi olla auki myös jossainpäin suomea suuri osa vuorokautta auki?. talvimakuupussi olis hyvä olla jos joutuu ulkona oleen ja kantoreppu vesipullon kanssa. vaikea tilanne neuvoa.
Mikä on sinun huumeiden käytön aste tai alkoholin kulutus ja osallistutko tilan töihin?
Vuokraat asunnon. Suomessa kadulla nukkuminen on AINA oma valinta. Käänny sosiaalitoimiston puoleen, jos olet työtön. Saat neuvoja.
Ainakin Lapissa on autiomökkejä retkeilijöille. Ei sinne asumaan voi muuttaa, mutta kesän voisi kulkea mökiltä mökille ja sitten olisikin jo niin hyvässä kunnossa, että ehkä työnsaanti onnistuisi .
Mä oon nukkunut autiotalossa, kävelysillan alla, kerrostalon kellarissa. Rappusissa se oli huono kun joku tuli potkii.
Hiekkarannalla, ojassa ja puskassa. Jonkin aikaa pellollakin. No teltta parhain.
Eikö enää ole ensisuojia? Siis k*sisella patjalla yhteismajoituksessa.
Ai niin putkassakin mutten omasta tahdostani vaan pirun taksikuskin takia.
0/5