Hei kaikille
Hei kaikille! đž
Halusin jakaa omia kokemuksiani peruukeista ja hiuslisÀkkeistÀ, koska tiedÀn, miten vaikeaa voi olla löytÀÀ juuri se oikea tuote etenkin, jos on ensikertalainen tai jos haluaa kokeilla jotain uutta.
Olen jo useamman vuoden ajan kÀyttÀnyt sekÀ peruukkeja ettÀ erilaisia hiuslisÀkkeitÀ Pikkuletit Violetti https://www.connecthair.fi/tuote-osasto/letit/ (kuten poninhÀntiÀ ja klipsipidennyksiÀ), alun perin hiusten ohenemisen vuoksi, mutta nykyÀÀn myös ihan muodin ja vaihtelun takia. Rakastan sitÀ, miten helposti voin muuttaa ulkonÀköÀni ilman pysyviÀ muutoksia!
ViimeisimmÀn ostokseni tein verkkokaupasta, jossa oli todella laaja valikoima ja selkeÀt kuvat tuotteista. Valitsin pitkÀn, aaltoilevan synteettisen peruukin luonnollisessa ruskeassa sÀvyssÀ. Se istuu tÀydellisesti pÀÀhÀn ja nÀyttÀÀ todella luonnolliselta jopa ystÀvÀni luulivat ensin, ettÀ olin vÀrjÀnnyt ja pidennyttÀnyt omat hiukseni!
HiuslisÀkkeet, kuten klipsipidennykset ja nutturapohjaiset lisÀkkeet, ovat myös pelastaneet minut monta kertaa kiireisinÀ aamuina. Ne ovat nopeita kiinnittÀÀ ja tuovat heti ryhtiÀ kampaukseen. KÀytÀn niitÀ usein töissÀ tai juhliin mennessÀ. Parasta on, ettÀ niitÀ on saatavilla eri vÀreissÀ ja tekstuureissa, joten ne sulautuvat hyvin omiin hiuksiin.
Kai Heikille!