s-ryhmän mansikkatuutista(coop) on poistettu suklaakuorrute tötteröosasta. Säästösyistä.
Vanhemmassa versiossa on hyvä suklaa keksin reunoilla ja vielä tötterön pohjalla, uusissa ei. Miksi huonontaa hyvä tuote, nyt sitä ei tee enää mieli ostaa ja kuluttajat siirtyvät muihin jäätelöihin. Kesä pilalla.
Kommentit (12)
Hyvä juttu. Se tuutin pohjalla ollut suklaakimpale oli ällöttävä. Kaikki eivät pidä suklaasta.
S-ryhmän lestadiolaisten kauppa boikottiin.
Taneli Mäkelä on kamalinta mitä tiedän.
Suklaa on loppumassa maailmasta ilmastonmuutoksen takia.
Säästösyistä ensi viikolla näissä jäätelöissä on tarjota pelkkä paperi, sisällä on pelkkä pahvitötterä että päällyspaperi pysyisi kasassa jäätelön muotoisena. Halvempi kuin tehdä oikea jäätelö.
Kuka kuvittelee, että tuolla hinnalla saisi priimaa? Silloin kun ostan jäätelöä niin ostan suosiolla jotain kalliimpaa ja laadukkaampaa jäätelöä, joka on sitten oikeaa jäätelöä. Ostin yhden noin 6 euron noin 1 litran jäätelön pääsiäiseksi ja se oli hyvää, enkä muista milloin olisin tuollaisen edellisen kerran ostanut.
Vierailija kirjoitti:
Säästösyistä ensi viikolla näissä jäätelöissä on tarjota pelkkä paperi, sisällä on pelkkä pahvitötterä että päällyspaperi pysyisi kasassa jäätelön muotoisena. Halvempi kuin tehdä oikea jäätelö.
Tässäpä oiva tapa kierrättää vessaparihylsyt uudelleen.
Joo, se maksaa yllättävän paljon suihkauttaa se pienikin kerros sinne vohveliin, koska suklaa on kallista ja se laitteisto sitä varten maksaa huoltoineen.
Sitä laitettiin sinne alunperin estämään vohvelin pehmeneminen, ettei se ime kosteutta jäätelömassasta.
Hintakin nousi uudistuksen myötä prismoissa 0,56€:sta 0,59€:oon.