Vaate/kenkähankintasi viimeaikoina?
Itse olen ostanut 3 hametta, 3 kengät (2 nahkaiset kengät ja 1 ei nahkaiset), 2 mohairneuletta, farkkumekon, mustabeigekuviollisen mekon, 3 rintaliivit. Voi olla, että unohdan mainita jotain..
Mohairneuleet ja kengät olleet alennuksessa, niihin meni n.200€, kun norm.hinnoilla olisi mennyt n.350€. Hameista 1 oli suht hintava eli 95€, mutta oli ns rakkautta ensisilmäyksellä niin oli pakko ostaa se kesää ja syksyn kaukomatkaa ajatellen.
Kommentit (29)
Ostin yhdet housut kaupasta ja kahdet kirpparilta, kun kahdet vanhat meni rikki.
Talvipusakka Tokmannin alennusmyynnistä. T-paitoja ja kalsareita pitäisi kyllä hankkia lisää.
Viimeisin ostos farkut Prismasta elokuussa.
Et sä saa kolmia kenkiä ja kahta mohairneuletta 350 eurolla, jos kyseessä on aidot tuotteet.
Ostin farkut viime viikolla, kun vanhat meni rikki. Mulla siis vain yhdet farkut aina käytössä. Vähän vajaa 30 euroa maksoivat.
En ole ostanut muuta kuin villapaidan tämä vuonna kirppikseltä 3 eurolla, oli ihan 100% villaa ja laadukas. En kehtaa mennä kaupoille, mieli tekisi kaikkea uutta.
Ostin itselleni farkut ja miehelleni hanskat helmikuussa. Muita vaatteita en ole ostanut tänä vuonna.
Neuleen Hulluilta päiviltä n. 80, kesäksi kengät alennuksella n. 50 € sekä pyjamapaidan muutamalla kympillä.
Paljetti rintsikat ja stringit.
En osta muuten uusia vaatteita. Vain sukkia, alusvaatteita ja lenkkareita.
Se on niin vanhanaikaista shoppailla uusia. Ihmisen henkinen hyvinvointi on huono, jos pitää shoppailemalla shoppailla.
Taisi olla tammikuun lopulla kun ostin 69 euron paidan alesta 15 eurolla. Sitä edellistä vaateostosta en edes muista.
Harvoin ostan muita vaatteita kuin alus-.
Parit kengät ostin juuri. Ekat siltä varalta, ettei numeroa suurempia löydy muista ketjun liikkeistä. Löytyi.
Ostin nettikaupastta uuden bleiserin, jota olen nyt odottanuyt saapuvaksi reilun viikon. - Ärsyttää kun pelkään, että se ei ehdi tulla ennen kuin lähden reissuun. - Jollei tule, niin sitten saattaakin olla säätämistä, että saan junailtua niin, että se tulee noudetuksi, eikä lähde taaisn ennen paluutani.
En ala tilittää rättihankintojani.
Joka tapauksessa nappiostos.
[plural]
Osuva, pukeva, sopiva;
tyyliäni edustava.
Samoin hair/skincare/scent/
accessories puolella 5/5.
Olen ostanut ihan liikaa vaatteita, kenkiä, laukkuja ja meikkejä. Esim. useamman kesämekon, kiilakorkoespadrillokset, kahdet loaferit, juoksushortsit, -paidan ja -lippiksen, virkatun kesäkassin, olkisen crossbody-laukun, neuletakin, mustan crossbody-laukun, leveälahkeiset farkut, collegehousut, trikoopaitoja, pitsialushousuja ja rintsikoita. Tästä puuttuu varmaan vielä vaikka mitä. Olen addiktoitunut nettishoppailuun ja rakastan kaikkea kaunista. Ostelen myös kotiin mattoja, tauluja, sisustustyynyjä, kukkia. Puutarhaan uusia puita ja kukkia. Juu juu, tiedän. Kamalaa.
Lähden taas parin kk:n kuluttua ulkomaille ja siellä shoppaan kun hinta/laatu on kohdallaan. Suomesta en oo 7 vuoteen ostanut mitään vaatetta/kenkää
Temusta kaksi lämmintä kevätmekkoa ja yksi takintapainen, en tiedä miksi kutsutaan. Ovat laadukkaita ja kauniita, sekä käytännöllisiä.
Tällä viikolla Skechers slip in lenkkarit 99,90
Edellinen ostos mekko helmikuussa alennusmyynnistä 69,00 ja talvihousut 99.00