Lopetan kaikki hiilihydraatit
Olen saanut lahjakortin diabeteksen poisto/siirtämis/kirsssille missä opetetaan olemaan kokonaan ilman hiihyxdraatteja. Syödään 3 ateriaa päivässä. Munaa kalaa lihaa eläinrasvaa ja kookosrasvaa. Parsakaalia ja kaasia saa ottaa hieman.
Kielletty on kokonaan Vilja ja hedelmät ja pääosa kasveista.
O ko kokemusta.
Kommentit (10)
Eihän diabetesta tuolla tavalla hoideta. Kusetusta tuo kurssi
Kun laboratoriossa rotille aiheutetaan diabetes, niille syötetään rasvaa, ei hiilihydraatteja. Mieti sitä
Tuo kurssi kuulostaa huijaukselta.
Oikeasti diabetestä estävä kurssi olisi "Miten pysyä normaalipainoisena ja harrastaa riittävästi liikuntaa".
Kuuluuko hautajaiskulutkin lahjakorttiin?
Ketodieetti sopii joillekin. Tunnen erään ketoilijan. Ollut jo vuosia. Itse en tuohon dieettiin ole pystynyt. Painon kanssa taistelen.
AP jatkaa. Kurssia pitää joku biokemisti jonka farmaseuttivaimolle lähetetään joka päivä sokeri ja ketoarvo. Vaarana on kai liian alas menevät hypot. Kurssilla päästään nopeaati ketoosiin mikä estää korkeat sokeriarvot. Lääkkeet pois. Sukulaiseni ovat ostaneet 50v lahjaksi kysymättä kurssin joka on useita tuhansia euroja. Vaste on kurssi nimi. Ovat parantaneet 123 potilasta.
Näin hoidettiin sokeritautia ennen.
Miksi valehtelet?