Onko teillä käsitystä naapureistasi?
Haluan jakaa kokemukseni naapurikokemuksistani vuoden 2022 jälkeen. Olen tahtomattanikin havainnoinut tiettyjen naapureiden osalta, etteivät käyttäydy meitä kanttiksia kohtaan kunnioittaen, tulee tahtomattanikin pohdittua, että ovatko he edes hätää kärsiviä oikeasti vai rajanaapuristoa. Olen sen havainnoinut myös liikenteessä ja kaupakeskuksissa ja kassajonoissa ja hyllyjen välissä kaupoissa, töissä.
Olen vain yhden perheen kohdannut, jotka ovat oikeasti olleet kaiken sen sekasorron keskellä kellarin suojissa ja heitä kehtasi samanmaan kansalainen vähätellä.
Tahtomattanikin pohdin, kuinka he julkeavatkin siivestää täällä ja olla olevinaan uhreja, monet heistä.
Kommentit (2)
Tässä talossa asui ulkomaalaisia. Kun ne muutti pois niin jättivät hanan valumaan ja oli viemäri tukittu ja iso vesivahingo tullut että vettä valunut ykköskerroksesta pohjakerrokseen hissiin ja alakerran kerhohuoneeseen. Koko asunto jouduttiin remontoimaan ja kuukauden ne kuivatteli asuntoja ja kerhohuonetta.
Minua ainakin sapettaa niin vietävästi, kun eivät osaa olla ja asuakkaan niin kuin ihmisten kuuluu! Mikä siinä on, että pitää aukoa laatikoita sarjana ja paiskata kiinni ja sit seuraava heti perään, joka aamu tämä sama rumba paitsi vkloppuna.
Luulis, että olisivat rauhaa ja hiljaisuutta rakatavaa kansaa nämä Ukranalaiset, mutta eipä taida olla, samaa henkeä visiin tuon erään putlerin kanssa.