Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hei, onko tämä supistelua?? :O??

Vierailija
13.03.2007 |

Joo, olen jo toista kertaa raskaana mutta ekassa raskaudessa ei spontaanit sipparit alkaneet ollenkaan vaan käynnistettynä vasta rv40+6 syntyi poikamme.



Nyt siis rv36 ja istuessa jomottaa selkää, vihloo alamahaa ja vatsa menee kovaksi. Välillä on kova pidempään. Kävellessä jo muutaman askeleen jälkeen alavatsa aivan kuin kiristyy ja alkaa vihloa.



Tunnen itseni tosi hassuksi kun toista kertaa jo olen asialla mutta tosiaan näistä omista suppareista ei ole kokemusta. Toivon niiin, että tämä olis supistelua......!!!!



Kiitti!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän tuo ihan lupaavalta kuulostaa :)

Vierailija
2/3 |
13.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maha oli kipeä koko päivän ja selkäänkin sattui.. Tuli semmoisena polttona aina välillä.. Suppareita oli ja seuraavassa neuvolassa oli vauva laskeutunut ja kiinnittynyt lähtöasentoon..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ihan fiiliksissä jos nämä on supistuksia. Kun olen niin halunnut sellaisen " normaalin" synnytyksen kokea... Eli nyt ainakin kropassa tapahtuu jotain ja on mahkuja, että itsestään lähtee syntymään jossain vaiheessa. Hetikin saa tulla jos on tullakseen :o)



Esikoisesta en muista tällaista olleen lainkaan joten siksi aloin epäillä.



Kiitti teille! ap