Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Katsonut tota Raha-Suomi sarjaa, tulee mielikuva ettei Nalle Wahlroos näe mitään hyvää Suomessa

Vierailija
30.03.2025 |

Hän jotenkin eroaa noista muista rikkaista ketä. Tossa haastatellaan. Muilta löytyy jotain positiivistakin viestiä mutta Wahlroosilta ei mitään.

En oikein ymmärrä miksi hän jaksaa ylläpitää jotain kartanoa ja maatilaa Suomessa kun selvästi inhoaa koko maata tosi paljon?

Ja lisäksi hänellä on huvila Turun saaristossa.

Kyllä Tukholman saaristosta löytyy mielettömän hienoja paikkoja. 

On jotenkin kummallista että hän vaivautuu koko ajan esiintymään Suomen mediassakaan?

Miksi käyttää aikaa tuollaiseen?

Hänhän ihailee amerikkalaisia yli kaiken joten kaikkein luontevin asuinpaikka hänelle olisi esim. New York.

Ruotsihan on kuitenkin aika demarimaa niin kuin Suomikin.

En muusta että Wahlroos olisi koskaan sanonut mitään myönteistä Suomesta tai suomalaisista. 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomi on pieninä annoksina melko siedettävä,jos on vtsti rahaa.

Vierailija
2/4 |
30.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

olet vain kateellinen köyhä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

olet vain kateellinen köyhä

Oletko katsonut sarjaa? 

Tossa on monta Wahlroosia huomattavasti rikkaampaa henkilöä.mutta eivät he ole yhtä negatiivisia. 

Vierailija
4/4 |
30.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Walrus on aina löytänyt paljon korjattavaa Suomesta, sekä nuorena kommarina että vanhana miljardöörinä. 

Hänellä tuntuu olevan tarve provosoida ja haastaa, se on ihan ok, mutta en pitänyt häntä suurena ajattelijana silloin nuorena enkä myöskään nyt vanhana. Ne miljardit vähän käveli eteen kun Buntta juonitteli sille postipankin jämät ja antoi vielä muutaman millin pääomaa toteuttaa operaatio. 

Kansantaloustieteilijänä se on hyvä, ei uutta luova mutta tekstit hyvin sisäistänyt. Jos olisi maltaanut itse opettaa niin olisi varmaan ollut pidetty professori, nyt jäi vähän etäiseksi, kun ei näyttäytynyt oppilaille. Eikö Hankenin oppilaat sitä vähän valittaneetkin että proffaa ei kertaakaan näkynyt? 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi viisi