Tuo KAJn kansanjuhla Vöyrillä oli ankea toritapahtuma. Kuinka paljon ruotsalaiset säätiöt maksavat mediataloille keinotekoisesta hypestä?
Niin, jos et vielä ole tajunnut, niin KAJn hehkutuksen taustalla on naurettava keino tehdä pakkoruotsista ja ruotsin kielestä jotenkin trendikästä. Muutaman tädin kansanjuhla ei vain oikein pure suomalaisiin 😆
Kommentit (12)
Nåjaa, de e Aina Inkeri Ankeinen som ha kommi ti palstan!
Normaaliälyiselle kouluruotsi ei ole ongelma.
Parasta mitä Suomessa on hetkeen tapahtunut. Upeasti saatiin suomalaista meininkiä maailmalle, toppatakit ja pipot päässä räntäsateessa porukka bailaamassa oman kylän sankareiden kanssa. Tästä ei kulttuuritapahtuma parane.
Onhan se trendikästä ollut koko ajan, vain kourallinen typeryksiä jupisee.
Oho, siellä määrättiin ihan bilerajoitus 😆 Tädeillä nyt keulii ihan kunnolla 😆
Lentoasemallakin piti olla huikea tunnelma, niin muutama täti vastassa lippujen kanssa 😆
Hype tulee kasvamaan kevään edetessä!
Kyllä se hype totta on, mutta ei se muuta jotain Vöyriä miksikään, tuollaisia ne maaseudun tapahtumat suomessa on, varsinkin talvella, mutta vähän keväälläkin
Höpö höpö, söpö juhla oli. Keli oli huono mutta ihmiset hyvällä tuulella. Katsoin SVTn lähetyksen.