Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ai kiva kun vaimoke valmistuu työttömäksi

Vierailija
08.03.2025 |

Meidän piti olla tasaveroisia kumppaneita, mutta harmittaa vaimokkeen puolesta kun valmistuu työttömäksi. Opinahjossa oli sanottu, että 85% työllistyy ja saa vakipaikan, mutta sota, inflaatio ja yleinen huono tilanne heittivät vettä myllyyn. Vaimoke ei ole opiskellut huuhaa alaa enkä pysty auttamaan muuta kuin tsemppaamalla ja työhakemuksia oikolukemalla, koska meidänkin firmasta potkittiin väkeä pihalle ja nippa nappa sain pidettyä oman työni. Elätän meitä, koska palkkani on hyvä ja asumiskustannukset ovat pienehköt ja vaimoke sanoi ettei halua juhlia järjestettävän kun häpeää tilannetta ja haluaisi kovasti osallistua talouden yhteismenoihin, mutta ei pysty. Naistenpäivän kunniaksi ostin vaimolle kukkakaupasta ison kimpun ruusuja, jotta piristyisi täksi päivää.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyväveli, Suomessa saa töitä vain verkostoitumalla ja suhteilla. Eli puhelua niille hyvävelijärjestelmässä oleville ja  työllistyville luokkakavereille.

Vierailija
2/4 |
08.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinäkö lähdit näin naistebpäivän kunniaksi oikein urakalla naisia loukkaamaan? On siin meillä sankari.

Vaihda jo sitä sukupuolta hyvä ihminen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ikävä tilanne. Mutta kyllä se tilanne vielä paranee, oisko jotain opintoja joita voisi tehdä? Tiedän, ei mikään ideaali lähteä taas opiskelee just kun on valmistunut, mutta minkäs teet... Tsemppiä teille! 

Vierailija
4/4 |
08.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pystyisikö puoliso perustamaan oman yrityksen?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kuusi