Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Uneliaita vaalikampanjoita kautta linjan Suomessa, lähinnä mehun ja grillimakkaran tarjoilua, jutustelua säästä sekä yhteislaulua
05.03.2025 |
Ei ole kuin pari oikeusjuttua tapetilla. Ehdokkaat eivät etsi ja julkaise törkyä kilpailijoistaan, ei kunnon päällepuhumista vaaliväittelyissä, ei syyttetä vaalivilpistä, ei uhata heittää vastustajaa vankilaan, ei kunnon kertoimilla peukaloituja tilastotietoja jne. Lista puutteista on pitkä kuin nälkävuosi.
Kommentit (2)
Ehdolla oleva Tiina Keskimäki on kohta oikeudessa syytettynä ainakin vainoamisesta ja rahankeräysrikoksesta, omasta mielestään tietenkin ihan syytön.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tylsät vaalit, kun ei ole rahaa käytettävissä. Jokainen joutuu joka tapauksessa leikkaamaan kuntansa menoja. Ihan sama siis ketä valitaan. Ehdokkaitakin on vaikea saada.