Raskaana vai ei?
Eli, aloitan nyt ihan alusta.
Menkat oli 21.12, tulin raskaaksi, plussasin 24.1, silloin oli kiertopvä 34, meni kuitenkin kesken heti kolmen päivän päästä.
En ajatellut edes raskaaksi tuloa sen jälkeen taas kunnes huomasin että normaali kp 32 oli mennyt jo ohi.((helmikuun loppu)
Menin neuvolaan kp35(viime torstaina) syöpäseulontaa varten ja samalla otettiin pissanäyte ja se oli nega.
Hoitaja sanoi että tuo uusi pissanäyte viikon päästä jos silloin jotain näkyis.
Noh, olin kärsimätön ja ostin eilen testin ja tein sen nyt aamusta ja se oli nega.
Jotenkin tuntuu nyt turhalta mennä edes ylihuomenna sinne neuvolaan, olen ihan varma että se on nega :' (
Silloin kun huomasin menkkojen olevan myöhässä, mahassa oli kipuilua, niinkuin menkat ois tulossa.
Maha on ollut viimesen viikon todella turvoksissa, ihan kuin olis jalkapallo mahassa, rinnatkin on hiukan kivistäneet.
Viimeviikolla maha ilmoitti koko ajan olemassa olostaan ja nyt ei ole mitään, illalla saattaa joskus hiukan nippastaRinnatkin alkaa parin päivän kipuilun jälkeen palata hiukan enemmän " kosketeltaviksi" mutta ei niitä hirveesti kärsi käpälöidä.
Mitään tuhrua ei ole tullut, valkovuotoa oli yhdessä vaiheessa pari päivää aika reippaasti, mutta sekin on nyt mennyt pois.
Voiko tästä päätellä mitään?