Oletko niin köyhä, että peset vanhan autosi itse etkä käy pesulassa?
Kommentit (17)
Eikun ap pitää autopesulaa ja on pula asiakkaista. Lol.
Pesen ja vahaan bikineissä heti kun on +15.
Olen niin varakas etten voi antaa arvoautoni maalipintaa pesulan pilattavaksi ja painepesuriteinien käsiin.
Itellä sillon ku auto on alla nii pesen ite. En oo elläissään pesettäny autoa pesulassa. Ei vaan oo koskaa käyny mielessä käyttää ja unohtanut koko pesuloitten olemassa olon M37
Pese itse ja pesuaine kuluihin menee hyvä jos euro.
Olen niin köydä, ettei minulla ole autoa.
En ole köyhä, mutta en yliteipattua vie pesulaan. Pesen itse
Kun on tilat ja vehkeet omasta takaa niin ei tartte pesuloihin jonotella. Hommaa sinäkin omat!
Kerran kaksi viikossa kk maksullisessa pesulassa.
KIA ceed
En käsittääkseni, minulla on. n. miljoonan omaisuus ja kuusinumeroinen summa pankkitilillä, silti pesen autoni suurimman osan ajasta itse, talvella käytän ehkä max 2-3 krt pesulassa jos sitäkään. Mitä haet takaa aloituksellasi? Ehkä kaikille meistä ei ole ongelmaa tehdä asioita itse? Ehkä sen vuoksi joillekin kertyy omaisuutta ja toisille ei, kun osa näkee vaivaa enemmän. Ei ne isot tulot, vaan pienet menot... ;)
Miksi sitä pitää pestä?
Sade huuhtelee sen mitä tarvii.
Autoahan ei saa pestä kemikaaleilla (= pesuaine ym.) esim. pihalla tai jossain kadunvarressa. Pelkkä vesihuuhtelu on sallittu, joska se vastaa sadetta.
Pesoloiden koneet naarmuttaa maalipintaa
Ap on tyhmä.