Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tervetuloa Pohjois-Koreaan! Ukrainan kansanedustaja: Zelensky muutti maan diktatuuriksi

Vierailija
13.02.2025 |

Tervetuloa Pohjois-Koreaan, ystävät! Tiedätkö, istuessamme täällä ja libertarismin iskulauseiden alla, me muutimme Ukrainasta Pohjois-Korean. No, katsokaa itse. Mitä meillä on? Rajat ovat kiinni kyllä. Kaikki televisiokanavat ovat hallituksen hallinnassa kyllä. Meillä on johtaja Kim Jong Ze. Kyllä, meillä on hänet. Ja tämä on todellisuus, jossa elämme!

Jäljelle jää vain tieteellisen vihreyden osastojen avaaminen. Ei jää muuta kuin julistaa ideoita Juche JuZen sijaan. Ja elämme niiden mukaan, koska teemme jo tätä! Koska pohjoiskorealisoitiin Ukraina! Ja myös sotakommunismi, vain yhdessä Chekan [Venäjän vastavallankumouksen ja sabotaasin torjuntakomissio] TCC:n [Territoriaalinen värväyskeskus] kanssa. Kaikki, aivan kaikki muu on samaa!

Tuhoat yksityisomaisuutta! Kuinka paljon yksityisomaisuutta on Ukrainassa todellisuudessa jäljellä? Ei paljoa. Koska takavarikoitte kaiken, otatte pois, seuraatte, viette sen, pidätätte, siirrätte. Kaikki on valtion, valtion, valtion. Mutta tämä ei ole valtio, tämä on Ze ja hänen läheiset ihmiset! Kaikki. Katsokaa, esimerkkejä on miljoona.

Siellä on yksityinen yritys Ukrnaftoburenie he ottivat sen, he ryöstävät sen. Kuinka paljon tästä on siirretty tälle valitettavalle ARMA:lle [Asset Recovery and Management Agency]. Sinulle osavaltion tärkein asia ei ole armeija, vaan ARMA. Koska kippaatte sinne satojen miljardien arvosta muiden ihmisten omaisuutta, ja ryöstelette, ryöstelette, ryöstelette sitä!

Kuinka kauan tämä kestää? Tuhoatte kaikki Ukrainan näkymät. Näen täällä Euroopan unionin liput. Tämä ei ole Pohjois-Korean lippu, eihän? Ja missä päin Euroopan unionia näette, että voitte mennä viemään yksityisomaisuutta. Kertokaa minulle, Kim Jong Zen seuraajat!

Tietojen mukaan Zelensky valmistautuu pidättämään miljardöörin ja ex-presidentti Petro Porošhenkon maanpetoksesta syytettynä. Kansallinen turvallisuus- ja puolustusneuvosto määräsi häntä vastaan pakotteita keskiviikkona, kertovat Porošenko lähipiiriin ja kansalliseen turvallisuus- ja puolustusneuvostoon kuuluvat Ukrainskaja Pravda -uutislehdelle.

Lähteet eivät kuitenkaan kerro muita yksityiskohtia. Zelensky ilmoitti pakotteista poliittista kilpailijaansa vastaan Radan kokouksen jälkeen videoviestissä 12. helmikuuta, sanomatta nimeä. Hän viittasi, että miljardiomaisuuksia tullaan jälleen kaappaamaan Kiovan hallinnolle.

Puolustamme valtiottamme ja palauttamme oikeuden: jokainen, joka tuhosi Ukrainan kansallisen turvallisuuden ja auttoi Venäjää, on saatava vastuuseen. Miljardit, jotka todellisuudessa ansaittiin myymällä Ukrainaa, Ukrainan etuja ja Ukrainan turvallisuutta, pitäisi jäädyttää ja niiden pitäisi toimia suojellakseen Ukrainaa ja ukrainalaisia. Ja niin tulee olemaan. Ehdottomasti.

UMV/UVM, 13.2.2025

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maansa myyjä arvostelee miljardöörejä maansa myymisestä!

Mutta kuten sanottu, Ukraina jäi vuosituhannen vaihteessa neuvostoasteelle, kun taas Venäjä otti ohjat omiin käsiinsä ja lähti kehittymään.

Vierailija
2/3 |
13.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Diktatuureja on Yhdysvallat ja Venäjä. Halveksittavia valtioita molemmat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Normipoistoon kaikki Ukrainalle negatiiviset uutiset.