Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen syönyt 1kk putkeen antibiootteja :(

Vierailija
05.03.2007 |

sitkeään poskiontelotulehdukseen. nyt taas kuuri lopussa ja räkätauti ja oireet vaan jatkuu :( Mitään supervahvaa kuuria en ole saanut, kun imetän. En jaksa tätä ainaista väsymystä ja kipeää oloa :(

Tällä viikolla siis taas lääkäriin, saas nähdä keksiikö lääkäri vihdoinkin jotain muuta kuin vaan uuden antibioottikuurin.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

voisi olla varteenotettava vaihtoehto. Määrättiinkö sinulle Duactia ja

Nasonex-nenäsuihketta? Minulle ei myöskään pure antibiootit, melkein

aina joudutaan punktioon. Se kyllä auttaakin. Joudutaan usein toistamaan esim. viikon kuluttua. Muista syödä maitohappobakteereja, suojaa vatsaa. Tsemppiä!

Vierailija
2/2 |
05.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sain vuodenvaihteessa keuhkokuumeen, siihen läääkkeet. Kun tuo kuuri päättyi, jälkitautina tuli poskiontelon ja keuhkoputkentulehdukset, taas kuuria. Ei parantunut silläkään, uusi poskiontelontulehdus ja uusi kuuri. Tuolloin ilmoitin jo itse etten enää yhtään kuuria lisää syö, olen raskaana, ja minulle tehtiin punkteeraus, johon taudit sitten vihdoinkin päättyivät 6viikon sairastamisen jälkeen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kahdeksan