Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kipinän palauttaminen parisuhteeseen.

Vierailija
28.02.2007 |

Meillä on nyt 15v jälkeen arki astunut seksielämään. Seksistä on tullut pakkopullaa (lapsentekoa). Millä saisi kipinän takaisin?

Auttaisiko kipinän/erotiikan palauttamiseen esim. seksikkäät alusvaatteet? Mitä muuta voisi keksiä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei oo ollu seksikkäitä vaatteita niin auttaa? Tottakai.

Jos ei oo ollu flirttiä pitkin päivää niin se auttaa (katseet/kosketukset/sanat).

Jos ei oo ollu pieniä ylläreitä niin voi auttaa? Pieniä viestejä takin taskuun, autoon rattiin odottamaan, vessan peiliin..



Toisen huomioiminen, juttelu, hierominen, kysele haluaako teetä -siis kaikkee ylimäärästä kivaa. Se piristää ja parantaa mukavuutta suhteessa. Toimii molemminpuolin! Varsinkin naisille jokka kaipaa enempi tekoja.. ;)



Tietty uusia asentoja, kokeilkaa uusia paikkoja, eri kellonaikoihin? Lapset hoitoon (siis jos niitä on) ja varakkaa hotellihuone? Kaikkee uutta ja erilaista. Olisko jotain haaveita joita voisi toteuttaa? Pitäkää hauskaa ja antakaa lapsen tärpätä -ei se stressaaminen asiasta ainakaan helpota. Mutta hauskuus seksissä auttaa odottamaan.

Vierailija
2/3 |
28.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miestä kun ei mikään tällainen voisi vähempää kiinnostaa.



Ainut mikä toimi oli LAATUAIKA yhdessä ilman paineita, että pakko rakastella ja sen on pakko olla ihanaa. Oltiin vaan kahdestaan, juteltiin ja kuherreltiin uudestaan. Siitä se lähti parin kuukauden päästä taas.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tuli ainakin esikoisen yrittämisestä sellainen stressi että oltiin jo eron partaalla. Ainakin mulla oli kauhea pakkomielle saada lapsi. Sitten kun lopetettiin yrittäminen ja ikäänkuin jo luovutin, olinkin yhtäkkiä raskaana ja olimme onnellisempia kuin koskaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi neljä