G: Kuinka monta kertaa olet AV:lla todella loukkaantunut vastauksista?
Eilen tuli niin paljon ilkeilyä ja vittuilua, että menin kotiin itkemään. En varmaan sitä vittuilua vaan koko aihetta, joka minua niin harmittaa.
Onko sinua todella loukattu täällä koskaan? Ja kuinka monta kertaa?
Minulle taisi riittää yksi todella henk. koht. avautuminen, palaan takaisin aina ah niin kevyelle " miehes pettää ja olet huono äiti" läpsimistasolle. Aion kyllä tänään maksaa vähän pottuja pottuina. On hiljaista töissä ja pomot lähti pois.
Kommentit (4)
Mutten nyt sentään ole itkenyt, nähnyt vain punaista vähän aikaa, mutta sitten muistanut, että netissä ollaan, anonyymeja toisillemme, eikä se ole henk. koht. hyökkäys kuitenkaan.
joillakin on vaan pakkomielle jatkuvasti pönkittää sitä omaa paskaa itsetuntoa toisten alistamisella,täällähän se on helppoa;anonyymina vaan laukoa mitä sinne pieneen kieroutuneeseen päähän pälkähtää!!
Se musta on säälittävää,että tämä on VAUVA lehden palsta,eli kirjoittajat ovat joko yleensä äitejä tai tulevia,millaisia ovat kasvattajina kun tällaisen roolimallin antavat lapsilleen.
Olen itse yhdesti ottanut nokkiini,kun joku teki musta aloituksen täällä ja ketjuperustuikin vain minun ulkonäön haukkumiseen,ja ihan tavallinen olen,nättikin,hoikka joskin rintava ;) kahden lapsen äiti.
Kateellisten panettelua useimmiten,sanon minä.
Mutta olin yllättynyt, että ihmiset täällä sanovat ihan mitä vaan! Tiedän, että olen naljaillut ja vittuillut muille siihen tahtiin, että sitä saa mitä tilaa. Silti en koskaan ole todella rienannut ja haukkunut asioista, joista en kaikkea tiedä ja hyökännyt henkilökohtaisuuksiin. AP
Jos kaipaat terapiaa, niin tämä EI OLE se paikka, mistä sitä saa.