Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Asuntojen myynti-ilmoitusten mokat.

Vierailija
27.11.2024 |

Mikä siinä on, ettei kiinteistövälittäjät tarkista ilmoituksiaan? Varmasti ovat kiireisiä, mutta siltikin.  Eilen oli kerrostaloasunto myynnissä, vaikka oli rivitalo. Tänään oli Kanta-Hämeessä sijaistevan asunnon lähimmät kauppakeskukset olivat Espoossa ja Porissa (matkaa niihin oli muka pari kilometriä). Jokunen kuukausi sitten nauroin, kun asunnon tilavaan eteiseen mahtui autokatos. Näitä tulee eteen lähes päivittäin. En voi mitään, mutta itselleni tulee tälläisista välittäjistä hiukan hutiloiva kuva. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska kuplan aikana asunnot myivät itse itsensä ja siksi välittäjiksi alkoi valtava joukko suun kautta hengittäviä torspoja, joista osa vieläkin sinnittelee alalla.

Vierailija
2/2 |
27.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pystyy livistämään vastuusta, kun on (muka) tapana kirjoitella niitä näitä, ja aina tulee virheitä. Kiinteistömaailma trollaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla