Miksi te ette valista niitä alaikäisiä kakaroitanne
kotona, ettei kakaran tieto elämästä, asioista, tekniikastakaan, maailmasta riitä vielä mihinkään, joten kakaran ei pidä tulla vttuilemaan aikuiselle ihmiselle. Nämä ovat niin säälittäviä, nämä alaikäiset, kun tulevat esittämään olevansa niin fiksuja, niin fiksuja ettei tosikaan. Sitten sekin tähän täytyy nyt kirjata; eikö teitä kiinnosta millaisen porukan kanssa kakaranne on tekemisissä? Eikö kiinnosta? Meinaan vaan, että kun porukka on jonkun kahelin aikuisen johdatuksessa, niin.... Oikein "hyvää puhetta" ja sekoomusta syötetään sitten näille jässiköille, ymmärtämättömille, ja nämä sitten lähtevät asioitten kanssa liikenteeseen!
sekin on tietysti aika jännä, että jässikkä esittää haluavansa tulla roadmaniksi. Wnb roadman, siis katujengi-rikollinen.
Tai ehkä tuollainen toive on huoltajankin toive, huoltaja siinä kasvattaa itselleen "sotilaita"!
Wannabe roadman! Haluaako sinun poikasi roadmaniksi!
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Et säkään kovin fiksulta vaikuta että ei ole tainnut valistus mennä perille
Enpä nyt taida välittää jonkun just tollasen kehittymättömän ajatusmaailman omaavan arvioinneista! Tiiä sitte, opettaako se elämä sua edes ajan kanssakaan oivaltamaan!
Ap on Lars-Johan Jocke Grönholm. Tunnettu paskanpuhuja.
Vau, mikä ulosanti. Taidat olla lapsi itsekin?
Et säkään kovin fiksulta vaikuta että ei ole tainnut valistus mennä perille