Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä ikäisenä vauva siirretään keskimäärin vaunuista rattaisiin, yhdistelmistä siis kyse?

Vierailija
21.02.2007 |

Riippuu tietty lapsen koosta mutta noin yleensä? Mietin tässä vaan ostanko yhdistelmät vai suoraan rattaat tulevalle.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuodenaikakin hiukan ratkaisee

Vierailija
2/4 |
21.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asutaan kylläkin ison kaupungin ydinkeskustassa, joten lasta ei voinut nukuttaa pihalla (siis pääkadun varrella) ja kaupungilla liikkuessakin sirot rattaat olivat erittäin näppärät.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kantokoppa oli tarpeellinen ja hyvä aluksi muutaman kuukauden, meillä kun rattaille ei ollut tilaa asunnossa, piti lapsi kantaa sisään kantokopalla. Kesällä kun oli lämmintä ja lapsi jo 4 kk:n ikäinen alettiin käyttää pelkkiä rattaita. Nyt tänä talvena kantokopasta on otettu kovikkeet pois ja se toimii rattaissa lämpöpussina.

Vierailija
4/4 |
21.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan vastasyntyneestä asti on tarvittu rattaat, koska selkänojan on saanut hiukan kaltevaksi ja tukkoinen (nenä siis) vauva on saanut paremmin hengitetyksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi kolme