Isät, mikä sai sinut haluamaan lapsia?
Mikä johti päätökseen yrittää lasta? Oliko se tietoinen päätös? Kiinnostaisi kovasti miesten ajatukset lasten hankinnasta.
Kommentit (15)
Olen aina halunnut vain naisia. Lapsia on tullut sivutuotteena.
Suunnaton rakkaus puolisoani kohtaan. Lapsirakkaus. Halu jatkaa kuolevaa sukuani ainoana mahdollisena jatkajana.
vastaan naisena, ei olisi tullut lasta jos odotin milloin haluaa, ei muuta kun toimeksi, luvan kyllä kysyin saako kierukka otatuttaa pois ja ei niin vaan tullutkaan mutta tuli vuosien päästä
Olen Homo Sapiens. Lisääntyminen koodattu syvälle dna:han, alitajuntaan ja selkäytimeen.
Emmin vuosia asian ympärillä sieluni syövereissä eikä oikein tullut valmista juuta eikä jaata niin heitin sitten kolikolla. Lisääntymispuoli voitti.
Kyllähän se oli se, että nainen manipuloi minut ja hypnotisoi hajuvedellään, tisseillään ja vaginallaan kiimaan. Naisten tuhansia vuosia vanha noitakonsti saada mies siittämään lapsi alulle ja kaiken maksajaksi.
Koska pääsen helpolla siinä.
T. 5 lapsen isä ja oikea panokone!
Ulkomaisen naisen halu ja rakkaus kodinhoitoon, sekä tuki uralle.
En ole koskaan miettinyt asiaa, tuntuu että lapsia vain tulee kuin itsestään.
En minä pennuista piitannut, mutta panetti niin runsaasti.
Halusin perillisiä ja lapsenteko on kivaa puuhaa 😜
Mä halusin isäksi. Nyt 50v ja 2 lasta. En vaihtaisi pois ikinä.