Minä tein sen vihdoin, jätin väkivaltaisen miehen!
Olen pari vuotta kirjoitellut tänne anonyyminä huonosta avioliitosta, ja saanut ohjeita, ymmärrystä, vertaistukea- ja koska tämä on Vauvapalsta, myös haukkuja.
Halusin vaan tulla ilmoittamaan että jätin sen miehen, 17 vuoden fyysisesti ja henkisesti vaikean liiton jälkeen.
Kolme poikaani- kaksi heistä nyt aikuisia- ymmärsivät asian heti, ja ovat olleet mahtavia. Nuorin koki asian vaikeammin mutta on nyt myös täysin ymmärtänyt miksi jätin hänen isänsä.
Eli kiitos ja kumarrus, ja jos sinä, juuri SINÄ, olet samassa tilanteessa, niin eroa. Nyt heti.
Rakkaudella, se N46 joka on täällä puhunut myös alkoholiongelmistaan, jotka katosivat heti kun erosin.
Kommentit (11)
Hienoa!!
Kuulostat hieman siskoltani. Paitsi että hän ei ole vielä jättänyt sitä hirviötä. Kotiväkivalta ei ole helppoa myöskään uhrin läheisille.
Vierailija kirjoitti:
Missä asut, ap?
Miksi kysyt? Hyi.
Onpa hienoa kuulla! Pidä todellakin huoli siitä, että et palaa vanhaan!
Kaikkea hyvää sinulle, Ap 💛💛💛 Onnea, että olet uskaltanut. Ei elämä ole aina helppoa, mutta päätöksesi on ollut oikea, ehdottomasti.
Jännämies tulee perään aina. Ei jännämies hyväksy jättämistä ja se on varmasti aina niin.
Parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Hyvää jatkoa.
Mainiota! Oikein hyvää jatkoa elämääsi!