Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vain elämää -lavasteet

Vierailija
25.10.2024 |

Tykkään kyseisestä ohjelmasta, biisien sanat tulee kuunneltua ihan eri tavalla, ja uusia tulkintoja on kiva katsoa. Mutta, itse meininki ns. kulissien takana vähän tökkii, aivan kuin katsojia pidettäisiin tyhminä:

Kun esiintyjä kertoo valitsemansa kappaleen, "päivänsankari" on olevinaan äärettömän yllättynyt. Kuitenkin, biisipaljastuksen jälkeen katsotaan välittömästi videokooste ja haastattelu, jossa artisti kertoo kyseisen biisin taustat, ja video on selkeästi nauhoitettu jo paljon aiemmin, todennäköisesti päiväkausia aiemmin, sillä mukana on mm. monenlaista videoclippiä uran varrelta eli saman illan tuotantoa ne eivät taatusti ole. Sama vaatetus kaikissa, kuitenkin eri kuin sillä hetkellä siellä pöydän päädyssä. Toisin sanoen, artistit tietävät jo päiväkausia, ellei viikkoja ennakkoon, mitkä biisit tulevat kuulemaan.

Eipä tähän mailma kaadu, ärsytää vaan se feikkaus siitä että muka ollaan jotenkin yllättyneitä. Onko siis mikään aitoa, vai pelkkää käsikirjoitettua näytelmää koko ohjelma kyyneleineen?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kaksi