yh-äiti täällä istuu yksin, laskin että 18. vkl ilman aikuista seuraa..
Kommentit (8)
Mitäs touhuatte laskiaisena? Teetkö pullia?
Idolsin katselu vähän piristää iltaa, vaikkei kummoinen ohjelma olekaan.
Keksi itselle joku kehittävä harrastus, ala vaikka opiskelemaan. Etänäkin voi. Tulee uutta ajateltavaa.
Lapsi täyttää kolme, ja kaikki viikonloput olen ollut ilman aikuista seuraa (lapsi ei tapaa isäänsä yksin). Kaverit elävät joko tiivistä parisuhde-elämää, tai sitten villiä sinkkuelämää... eivät jouda vkonloppuja kökkimään lapsiperheessä ;)
Eipä oo parempaakaan tekemistä, kun tytär on unilla.
Huomenna leivotaan pullaa ja sunnuntaina mennään pulkkamäkeen laskiasta viettämään. Saadaan seuraa veljen lapsista. Opiskelen eli tekemistä olisi kyllä illoiksikin, kaipaan vain ihan oikeeta seuraa. Sitä saa melkein täältä av:ltä.. ap
Minä taas koen tämän tilateen niin, että aika aikaansa kutakin. Takana on tosi huono parisuhde. Ovatko lapsesi ihan pieniä vielä? Saatko ikinä lapsenvahtia? Jos saat, käy vaikka ihan yksinäsi kaupassa tai kirpputorilla, minä saan sillä jo asiat järjestykseen päässäni.
Minkäs teet, tähän on tultu. Pahinta on jos jää kotiin istumaan. Revi itsesi ulos. Tulee muitakin aikoja!
Missä sun kaverit on?