Nörtinpyydystysvinkkejä
Edellinen keskustelu poistui, mutta edelleen olisi seksuaalisesti kokematon nörttimies haussa. Pitäisi olla semmoinen, joka on kuitenkin kiinnostunut naisista, ei vain peleistä ja on valmis tarttumaan parisuhteeseen kun tilaisuus tulee. Olen mielelläni se tilaisuus. Mutta mistä löydän näitä miehiä ja ennen kaikkea, kuinka sellainen isketään, kun tuppaavat ujoja ja varautuneita olemaan?
Onko tämä aihe inceleille tabu, että joku nimenomaan haluaa kokematonta miestä.
Kommentit (8)
No nörttihän on kiinnostuneempi tietokoneesta kuin naisesta. Naisen siis pitää omistaa tietokone, josta nörtti kiinnostuu.
Fukseja metsästämään vaan, teknillisistä yliopistoista löytyy. Näistä fukseista kasvaa hyvätuloisia dippainssejä ja tohtoreita
Oman nörttini löysin koulun shakkikerhosta, jossa jostain syystä kävin oleilemassa, vaikka olin totaalisen surkea shakinpelaaja - juuri ja juuri osasin shakkisiirrot.
MItä sulla on tarjota niille?
Parisuhde on miehille nykyään pelkkä riski ja haitta. Pitäisi saada jotain positiivista miehen elämään, eikä vain viedä miehen resursseja.
Ei taida onnistua.
Järjestä itsesi yöksi nörtin luo. Tai jollain ihmeellä saa nörtti tulemaan luoksesi ja jäämään yöksi. Jos jää yöksi luoksesi varaudu siihen että nörtin äiti aamulla paniikissa yrittää tavoittaa poikaansa kun tämä ei olekaan kotona äidin tuodessa puhtaat pyykit pojalleen... <3 Kun saa järjestettyä itsensä nörtin viereen sänkyyn niin on jo hyvä merkki siitä että muukin kuin vain nukkuminen kiinnostaa nörttiä.
Yhdestäkään ihmisestä ei kyllä näy päällepäin seksuaalinen kokemattomuus. Sen sijaan ujommalle tai muihin asioihin suuntautuvammalle ihmiselle täytyy ilmaista seksuaalinen kiinnostuksensa hyvin suoraan, mutta pelästyttämättä. Ehdotan, että käyt fiilistelemässä ilmapiiriä ja ihmistyyppiä erilaisissa alan tapahtumissa ensin jonkin aikaa ennen kuin edes lähestyt ketään. Lähestyminenkin on helpompaa, kun voit todeta, että "hei oon nähnyt sut täällä useampaan otteeseen" ja jatkaa juttua siitä. Kannattaa myös tutustua riittävästi siihen nörttiyden lajiin, josta kiinnostava ihminen on kiinnostunut, muuten homma voi katketa siihen että toinen pitää sua feikkinä.
En ole atk-alan nörttimies. Oletetaan hetkeksi että minua haluttaisiin lähestyä romanttisessa mielessä, "old school" kirje olisi se tapa. Toinen on puhelinsoitto. Kolmas tapa olisi lähestyä suoraan jossain Prisman parkkipaikalla. Sitten vaan noissa yhteydenotoissa kehotus lähteä kahvittelutreffeille. Kannattaa sitten muistaa että meitä miehiä, myös atk-nörttejä, on erilaisia.
Conit. Pelitapahtumat. Peliaiheiset kahvilat. Sen kyllä huomaa jos pelaaminen kiinnostaa enemmän kuin neidon kanssa jutustelu.