Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Akupunktiosta apua pahoinvointiin

15.02.2007 |

Onko kellään kokemusta tai on kuullut, että olis ollut apua?

Löysin artikkelin jossa sanottiin, että akupuntiosta vois olla apua.

Itsellä viikkoja vasta 5-6 ja oon oksentanut tällä viikollakin joka päivä, tänäänkin jo 3 kertaa. Esikoista odottaessa pahoinvointi loppui vasta rv 17, joten en tiiä miten selviän tuonne asti. Töissä olo on yhtä helvettiä... aika todellakin kultaa muiston, en muistanut, että tämä on tälläistä.



Toivottavasti jolloin positiivista kokemusta tosta akupunktiosta, ajattelin, että vois kokeilla.



Mammana

Kommentit (6)

Vierailija
2/6 |
15.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kellään kokemusta/tietoa ko. asiasta?!



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
15.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sanoisin, että auttoi jonkin verran. Ensimmäisen kerran jälkeen olo oli hyvä n. 2 viikkoa.



Apua sain myös ummetukseen.



Muista mennä sellaiselle, joka oikeasti tietää mihin kohtaan neulat saa raskausaikana pistää.



T. Leivänkannikka

Vierailija
4/6 |
15.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

saa akupunktiosta apua, kunhan vain menet sellaiselle punkteeraajalle, joka osaa hommansa :) niitä suhareitakin on olemassa, ja heidän luotaan tulevat asiakkaat saattavat sitten moittia, kuinka on huuhaata koko akupunktio.



Helsingissä on ainakin yksi singeriksi kutsuttu, ihan huippu akupunkteeraaja.

Vierailija
5/6 |
16.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Löysin nyt yhden naisen, jolla kuulema kokomusta raskauden pahoinvoinnin hoidosta. Hän sanoi, että tehokkain on laittaa neulat kielen alle, hoito on kuulema nopea. Toinen kohta on ranteissa.

Mihin teillä on neulat laitettu ja sattuko se? Mie en pikku kivusta säikähdä, jos se auttaa tähän.



Mammana

Vierailija
6/6 |
16.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

paikkoihin vaikuttaa myös syyt. Elikkä minulla vatsa " tyrannisoi" maksaa ja pernaa neulat laitettiin käsivarsiin ja jalkoihin pottuvarpaan ja sitä seuraavan varpaan väliin.



Paikkoja on käsittääkseni useita ja akupunktion antaja käytti n. puolituntia joka käsittelyn yhteydessä siihen, että selvitti yleistä vointia. Katsoi kielen mittasi sykkeen ja jutteli muutenkin olotilasta.



T. Leivänkannikka