Muututko ihastuneen "päättömäksi" ?
Harmittaa kun en ole ikinä kokenut sitä, että joku olisi ollut niin ihastunut minuun, että olisi tehnyt jotain "päätöntä". Itse olen esim.ajanut 40 kilometriä vastakkaiseen suuntaan päämäärästä, vain päästäkseni ihastukseni kanssa samaan autoon. Vieläkin hymyilyttää tuo koska minusta se oli päättömän romanttista.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Onhan noita. Yksi mies tuli Vaasasta Helsinkiin bussilla keskellä yötä suoraan baarista. Halusi viekkuun.
Ainiin. Aamulla olin vastassa häntä bussiasemalla. Soitteli koko yön mulle. Olin rättiväsynyt, niin oli mieskin. Menimme nukkumaan mun luo. Iltapäivällä mies lähti bussilla takaisin Vaasaan. Jäi sitten kuumat sekstailut väliin.
Sisäisesti joo. Pystyn kuitenkin toimimaan järjellä ja hillitsemään käytöstäni siinä määrin ettei ihastuksen kohteella ole asiasta harmainta aavistusta. Olen mm. lopettanut tapailun vaikka oikeasti olin aivan sekaisin siitä ihmisestä.
Nuorempana olin ihan hullu. Onneksi ikä tuo järkeä päähän. Hormonitasotkin ovat laskeneet, mikä on tässä tapauksessa pelkkää positiivista.
Olen mennyt tilaisuuteen joka ei kiinnostanut vähääkään. Maksoikin vielä yli elintasoni, koska olin työttömänä. Mitään muuta siitä ei seurannut, kuin entistä tukalampi rahatilanne.
Onhan noita. Yksi mies tuli Vaasasta Helsinkiin bussilla keskellä yötä suoraan baarista. Halusi viekkuun.