Työurani on ollut suurenmoinen menestys: aina olen siirtynyt kohti suurempia palkkoja ja etuja!
Hankin hyvän yliopistokoulutuksen ja jo opiskeluaikana liehittelin työllistäviä tahoja. Ja niin odotti makoisa pesti heti valmistumisen jälkeen. Sosiaalisin taidoin onnistuin kampittamaan monen kenties substanssiosaamiseltaan paremman henkilön. Ja kyllä moni katkeroitui, kun minä paistattelin säihkynässä samalla kun he ajautuivat henkiseen paitsioon. Aina olen oikealla hetkellä osannut jättää edellisen pestin ja siirtynyt parempia etuja tarjoavien pelastajaksi. Aina on palkka ja edut nousseet. Nautin siitä, kun huomaan, että niin moni rämpii samassa savessa kuin pari vuosikymmentä sitten. Ja minä vain porskutan eteenpäin. Kaiken olen saanut työelämältä. Kaiken!
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
Poisto
Oletko katkera minulle? Olen vain sinua parempi elämään.
AP
Joskus voi olla niin syvällä syöksykierteessä että luulee lentävässä. Todellisuus valkenee vasta kun putoaa todella korkealta.
En lukenut kirjoitustasi koska ei kiinnosta. Ketään tuskin kiinnostaa sun työura eikä elämä muutenkaan.
Joku menestyvä tuskin kokisi tarvetta kirjoittaa siitä tälle palstalle omaa aloitusta.
Just saying
Itselleni riittää osa-aikatyö +tuet. Saan ostettua kaiken mitä haluan ja asun paikassa missä kaikista mieluiten asunkin. En tarvitse enempää rahaa kuin nyt saan. Hyvin riittää rahat ja elän sellaista elämää kuin haluankin :) Työsuhde etuja on myös meidän töissä mutta ne ei mua kiinnosta.
👏🏿🙌🏿🏿👍🏿