Mitä purtavaa kokouspäivän iltapäiväkahveille?
Heittäkää ideoita, itse jään jumiin aina samoihin. Mitä tarjoaisitte kansainväliselle (pienelle) kokousporukalle iltapäiväkahvilla? Koko päivä ollaan kokoustamassa samalla porukalla omissa tiloissa.
Kommentit (14)
Mitähän kansallisuuksia ja uskontokuntia nuo edustavat ja haluatko pelata varman päälle vai tarjota jotain paikallisia erikoisuuksia?
Jotain pikkusuolaisia ja jotain makeaa. Riippuu porukan kansallisuudesta ja iästä. Itse olen tarjonnut joskus voileipiä, pizzaa, korvapuusteja, voipullia, karjalanpiirakoita munavoilla, pasteijoita.
Minä ehkä tarjoaisin jotain ruisleipäpalasia, jonka päällä erilaisia mousseja, kala/liha/kasvis ja porkkanakakku makeana.
Mustikkapullia, omenapiirakkaa vaniljakastikkeen kanssa. Karjalanpiirakoita, munavoita, kylmäsavu- tai graavilohta. Ruisleipää juusto/salaatti/paprika/kurkkupäällisillä ja osa jollain salaatti/naudan-tai poronlihaleikkele/suolakurkku päällisillä.
Älä narraa. Et sinä missään töissä ole.
Pitääkö sun itse ne väsätä tai hakea jostain kaupasta, vai tilata työpaikkaruokalasta? Jos selviät tilauksella, niin valitsisin jonkun kahvipullan ja hedelmiä, oletettavasti olette syöneet yhdessä tukevan lounaan.
Jos itse pitäisi ostaa, hakisin lähikaupasta paistopisteen pullia.
Finduksella on sulatettavia valmiita pakastepullia, eri makuja.
Mun kansainväliset yhteistyökumppanit ei halua mitään naposteltavaa kahvin kanssa, Heille jo suomalainen lounas on kauhistus.
Tarjoaisin jotain pullaa/ viineriä sekä Köftiksiä. Molempia sas S marketin paistopisteeltä.