Yksi mies tuli kadulla kehumaan mekkoani. Surettaa kun luulin aluksi että hänellä toiset aikeet
Joku tuntematon mies siis käveli minut kiinni kadulla. Näytin varmaan hyvin hämmentyneeltä ja lähes vihaiselta, kun katsoin häntä sellaisella niin mitä asiaa? Ilmeellä. Olin ihan varma että mies alkaisi ahdistella tms. En siis viehättynyt miehestä. Sitten se mies vaan sanoikin että: tykkään tuosta sinun mekosta, todella kaunis mekko! Sen jälkeen kiitin miestä. Mutta harmittaa vähän kun näytin oikeasti varmaan vihaiselta, kun luulin että hänellä toiset aikeet.
Kommentit (8)
Teille naisille "ei" tarkoittaa oikeasti "kyllä"
Vierailija kirjoitti:
V*tun vosu!
Täh? Jos mekkoani tarkoitat niin mekon pituus oli yli polven, eikä edes mikään kovin tiukka. Melko vartalonmyötäinen toki muttei makkarankuori. Sellainen vähän niin kuin sifonkinen kukkamekko.
ap
:) (vaikka äsken ulisin masiksesta, toisessaa ketjussa).
Mutta, tämä piristi!:) Tuli mieleen ex: vonkasin, antoi, vonkasin seuraavana päivänä: ei, ja ei tarkoittaa ei - illalla sitten. Illallla hän sanoi nauraen: oisit vongannut aamulla kovemmin :))))
t. m.
No kunhan olit ystävällinen sitten, kun hän oli jo sanonut tuon? Luultavasti et kovin pahasti katsonut sitä ennenkään, kun mies uskalsi kuitenkin sanoa asiansa.
Jotkut miehet tekee tuollaista, että kehuu vaan ohimennen eikä todellakaan yritä mitään. Itse esim. katselin metroaseman lasin kautta olemustani vissiin jotenkin arvioivan näköisesti, kun siitä meni ohi joku mies joka huikkasi mennessään: sä näytät hyvältä, ei tarvi peilata!
Tai just jotain hametta tai tyyliä yleisesti välillä joku ohi mennessään kehaisee ja jatkaa matkaa. Tai toteaa vaan, että vitsi sä oot kaunis ja menee pois. Ja ihan Suomessa. Ahdistelulta olen saanut pitkälti välttyä.
^Kuulostaa hämmentävältä. Rumana naisena ei ole mitään kokemuksia tuollaisista ohimennen lausutuista kehuista. Ilmeisesti sellaista siis kuitenkin tapahtuu, ei vain ole tapahtunut itselleni koskaan.
Tää uusi palsta on kyllä huono, ei toimi lainausmerkit.