Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asiantuntija marja-alan korruptio-oikeudenkäynnistä: Johtavan virkamiehen korruptio on yleistä mutta harvoin niitä kiinni otetaan

Vierailija
19.08.2024 |

hyvin menee

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on niin selkää pässinlihaa kuin olla ja voi, mutta oikeuden päätös voi olla mitä tahansa nykypäivän Suomessa. Tämän ukon vaimo on vielä joku ihmisoikeusasiantuntija.

Vierailija
2/3 |
19.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei niitä oteta kiinni koska ne on kaikki samaa porukkaa, ne tekee palveluksia toisilleen kokoajan ja pyörii samoissa porukoissa jne jne jne. Siis kaikki ihmiset ketä Suomessakin pyörittää oikeasti yritysten kautta asioita. 

Tää ei oo iso valtio, kaikki tuntee toisensa. 

Leikitään, että teillä jollain on pieni kaveriporukka ketkä pitää hauskaa keskenään ja tekee paljon rahaa... Menettekö te tuhoamaan teidän kaverin elämän siitä viereltä ja ehkä samalla jopa tiputte itse mukana, vai jatkatteko te mielummin vaan hauskanpitoa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvänen aika, miten voi olla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan seitsemän