Vedet silmissä räkätin..=)))
http: //kielikompassi. jyu. fi/opetus/kirjoitus/kukkasia. shtml
Osa oli vanhoja juttuja, mutta suurin osa mulle ainakin uusia " kukkasia" .
Kommentit (11)
Paistinpannulla nukkumassa olleen vaimonsa surmannut insinööri tuomittiin eilen Turun käräjäoikeudessa taposta kahdeksan vuoden ja kuuden kuukauden pituiseen vankeusrangaistukseen.
Ilta~Sanomat 5.8.
Tietysti täytyy muistaa poimijan ohje: Tunne myrkkysienet ja poimi ainoastaan tuntemiasi sieniä.
Sakari Kilpelä MTV:n Huomenta Suomi -ohjelmassa 20. 9.
Humalaiset häiriköt ja presidentti Tarja Halonen koettelivat Porin poliisin voimavaroja jazzviikonlopun aikana Porissa.
Uutistekstiä eräässä päivälehdessä
Tuttia lapsena imeneet aikuiset olivat älykkyysosamäärältään keskimäärin 3,5 pistettä alemmalla tasolla kuin ne, jotka olivat käyttäneet vauvoina tuttia.
Nahkapusero, hirveä 595,-
Nissan-henkilöautojen koreilla on nykyään 6 vuoden puhkiruostumistakuu.
Opettajaparisk. haluaa vuokrata 2. tai 3.ion Heinolan kesk. p . 152 383.
Töölössä pieni yksiö ilman suihkua. Sopii miehelle.
Nykyaikana leikkaus on ehdottomasti tehtävä tähystämällä. Se on kahden kirurgin toimenpide, koska siinä tarvitaan viisi kättä.
Suomalaisista kuuluu urheiluseuroihin 1,5 kansalaista. Seuroja on 6000 kappaletta. Toiminta perustuu pääasiassa jäsenistön aktiivisuuteen.
Varsinkin lasten seksuaalisessa hyväksikäytössä ja pahoinpitelyssä pitäisi Eila Koivuniemen mielestä poliisin olla mukana.
Päivärannassa mies pahoinpiteli avovaimoaan ja ensiapu hoiti loput.
Tärkeää: Jos sinulla ei ole aiemmin todettu hiivatulehdusta niin käänny lääkärin puoleen.
Mainosteksti Me Naisissa 8/1996
Voit myös tulla neuvottelemaan hiusongelmistasi, jotka henkilökuntamme toteuttaa Sinulle myöhemmin.
Konnevedellä varastettiin torstaina aamuyöllä kirkonkylän keskustan tuntumaan Rautalammintien varteen pysäköidystä autosta lompakko, jossa oli rahaa sekä cd-levyjä ja -soitin.
Mika Häkkinen pääsi purkamaan formulaviikonlopun pahimmat paineensa palkintopallille ja suoraan Belgian GP:n voittajan, Michael Schumacherin suuhun.
Mämmiä saatana.
Ilmoitus erään helsinkiläisen kaupan ikkunassa ennen pääsiäistä
" Lampaan raatoa ei löydetty, vaikka sitä yritettiin etsiä jäljittämällä karhua koirien avulla. ¿ Nyt sitä ei öisin enää uskalla pitää ulkosalla, maanviljelijä Jarmo Häkkinen kertoi.
Turun Sanomat 24. 8. "
Vierailija:
" Lampaan raatoa ei löydetty, vaikka sitä yritettiin etsiä jäljittämällä karhua koirien avulla. ¿ Nyt sitä ei öisin enää uskalla pitää ulkosalla, maanviljelijä Jarmo Häkkinen kertoi.
Turun Sanomat 24. 8. "
Vierailija:
Tärkeää: Jos sinulla ei ole aiemmin todettu hiivatulehdusta niin käänny lääkärin puoleen.
Mainosteksti Me Naisissa 8/1996
Multa meinas oikeesti happi loppua, en muista milloin olisin nauranut ELÄESSÄNI yhtä paljon.
Kiitos linkistä, ap! :)