Miehen iso ego joka on ratketa liitoksestaan
Poks. Mieheni haluaa, että häntä ylistetään taivaisiin asti joka mitättömästä teosta minkä tekee, eli esim. lumen luominen pihalta, pitäisi kehua ja ylistää, että oi oi, kylläpä olit reipas poika, mitä mitä, kyllä minä vaimona olen luonut lumet ihan yhtä monta kertaa, enkä ole erikseen pyytänyt mitään kehuja. Kun mies hakee kahvipaketin kaupasta, pitää häntä hyysätä ja jälleen kehua, että oi oi, kylläpä oli mahtiteko. Kun vaimo tuo kahvipaketteja kaupasta, se onkin jokin automaattisesti luonnollinen juttu, mitäs moisia kehuskelemaan. Mies on itseään täynnä, ymmärtäisin jos hänellä olisi siihen syynsä, mutta ei ole mitään erikoista hänessä, hänen kaltaisiaan tekoja osaa kyllä muutkin miehet tehdä.
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Et sä siellä kerrostalossa mitään lumitöitä tee.
Tuiskaa parvekkeelle ja meillä on taistelu kumpi ottaa lumilingon ja kumpi lapion !
Kyllpä olit reipas nainen kun tulit palstalle arvostelemaan miestä. Hyvä sinä!
Vaihappa seuraavalla kerralla renkaat autosta niin kuinka käy.
On vaikea löytää aikuista ihmistä puolisoksi.
Vakka on kantensa valinnut. Itsepä tällaisen sankarin ukoksesi poimit. Katso peiliin.
Vierailija kirjoitti:
Vaihappa seuraavalla kerralla renkaat autosta niin kuinka käy.
Ei ainakaan tule kehuja, olen omaan autooni ne käynyt vaihdatuttamassa, korjaamon pojat osaa, eivät vaadi erikseen kehuja, eurot käy !
Vierailija kirjoitti:
On vaikea löytää aikuista ihmistä puolisoksi.
Siltä vaikuttaa, nämä yksilöt pitäisi osata haravoida ja suodattaa pois jo heti alkumetreillä, ei, he pahenevat kaiken aikaa.
Veikkaan ettei sinulla ole mitään miestä.
Suomessa on vain mieslapsia. Kannattaa hyväksyä asia ja säätää oma elämänsä sen mukaiseksi
Et sä siellä kerrostalossa mitään lumitöitä tee.