Jos näkisit yllättäen vanhan koulukaverisi jossain esim. kaupungilla, miten reagoisit? Jäisitkö innoissasi juttelemaan vai nopea tervehdys
Kommentit (11)
Olisin kuin en tuntisikaan. Tiedän olen mulkku.
Esittäisin, etten muista henkilöä jos hän sanoisi jotain.
Ei mulla niille ole yhtään sen enempää asiaa kuin silloin kouluaikoinakaan, jos joku vastaan vahingossa tulisi.
Riippuu millainen kaveri oli aikoinaan.. Tässä kesällä oli ihan riemastuttava hetki tavata 20vuoden päästä .
En usko että tuntisin. Oikeasti. Ei siis tarvitse teeskennellä mitään.
Olisi ihme, jos tunnistaisin. En muista kovin monia koulukavereitani hyvin. Toki kohteliaasti voisin vähän aikaa jutella.
No ihan riippuisi kyllä siitä kaverista! Osaa jäisin innolla jututtamaan ja osan ohittaisin hyvinkin nopeasti.
Riippuu ihmisestä. Yläasteen tyyppejä en moikkaisi.
Pyrkisin välttämään kohtaamista. Kaupassa kääntyikin tutkimaan tarkkaan hyllyä, jonka kohdalla ole tms. Mulla ei ole mitään tarvetta jäädä vaihtamaan kuulumisia jonkun miltei vieraan ihmisen kanssa.