Mies toi liikematkalta herkullisia leikkeleitä nautimme aamulla kuistilla vastapaahetun kahvin ja neljänviljon leivän kera
Myös raikasta mehua ja hilloja marmelaadia ja pims leivoskeksejä esillä
Kommentit (49)
Ai ihana. samaa olen kokenut. Mies hemmoittelee mua tämän tästä. Ostaa kukkia ym ihanaa.
No niin, ja kaikki joilta on Viljo-niminen mies kadonnut, ottaa yhetyden posiileihin!
Kahvipavut ovat parasta vasta tasaannuttuaan paahtamisen jälkeen muutaman päivän.
- barista
Hienoa! Minä en voi kuin haaveilla samasta. Kyllä teillä on upea elämä. 👍
Miksi ap ei koskaan ole ostanut mitään näistä "hienoista" tarjoiluista? Onko ap hellaan sidottu kotirouva, jonka elämän hienoin asia on leikkele? Ihmettelenpä vaan.
Anna kun arvaan: miehesi on toimitusjohtaja? Unohdit vain tällä kertaa mainita sen.
Vierailija kirjoitti:
Leikkeleitä ulkomailta? Ihana botulismi 🤩
oletko kuullut kestomakkaroista?
Meillä tänään kaviaaria, hanhenmaksaa, aitoa ranskalaista shampanjaa kristallilaseista sekä jälkiruoaksi tryffelihyvettä. Mies tulee kohta Rolls Roycella kartanomme pihaan ja palvelija on kattanut lasipaviljonkiimme illallisen kahdelle. Tammipöydälle on levitetty egyptiläistä pellavaa oleva liina, kynttilänjalat ovat hopeaa. Miehellä muuten ranteessa häälahjaksi saatu erikois-Rolex, jollaisia on vain kolmella muulla ihmisellä koko maailmassa: Donald Trumpilla, Elon Muskilla ja Saudi-Arabian sheikillä.
Vierailija kirjoitti:
Oliko groissantteja myös?
Varmana oli kroisantteja ja priije juustoa, luulen minä naapurista.
Neljän Viljon tekemää leipää?