Oliko Trumpin salamurhayritys lavastus?
Mitä mieltä täällä ollaan? Koko juttu on täynnä outouksia, itse luodin osumaa ei saatu videolle ja Trump hyötyi koko jutusta todella paljon. Lisäksi hän on tunnettu epärehellisyydestään ja salaisen palvelun toiminta tilanteessa ja koko tapahtuman turvaamisessa on täysin amatöörimäistä. Lisäksi Trump oli todella uhmakas vain hetki sen jälkeen kun oli sentin päässä kuolemasta, eikä hän myöskään ole vaatimassa suureen ääneen hänen turvallisuudesta vastanneita ihmisiä syytteeseen, vaan ratsastaa tuolla tapauksella. Minua ihmetyttää kuinka julkisuudessa kukaan ei tunnu kyseenalaistavan tuota tapausta.
Kommentit (4)
Tiedetään, että toinen ampuja oli paikalla ja ampuja tähtäsi ja ampui lavan suuntaa, mutta en tiedä mikä oli ampujan motivaatio - oliko tarkoituksena lavastus vai juoni Trumpia vastaan?
Vierailija kirjoitti:
Tiedetään, että toinen ampuja oli paikalla ja ampuja tähtäsi ja ampui lavan suuntaa, mutta en tiedä mikä oli ampujan motivaatio - oliko tarkoituksena lavastus vai juoni Trumpia vastaan?
Siis mikä tämä toinen ampuja on?
Minusta jo se on outoa, ettei ampuja onnistunut osumaan, vaikka ampui makuultaan sadan metrin päästä. Intissä ammutaan 150 m päästä ja surkeimmatkin ampujat yleensä osuvat edes siihen tauluun. Trump oli paikallaan ja melko iso maalilaulu. Miksi yrittää ampua päähän, sillä jos tähtäisi keskivartaloon, ei voisi mennä ohi. Niin lähellä tuo ampumapaikka oli.
https://youtube.com/shorts/cICv8u3eFtI?si=j4KZptHyWFnXjPuc
Kun miettii että Yhdysvaltain presidenttiehdokas on pitämässä puhetta ja yleisö huutelee poliiseille että katsokaa nyt siellä on katolla joku ja mitään ei tehdä, niin onhan se aika outoa. Liian outoa.